Zula Süper Lig’de şampiyon Galatasaray Espor

Galatasaray Espor final müsabakasında 1907 Fenerbahçe’yi 3-0 yenerek Zula Harika Lig’de şampiyon oldu.
Zula Muhteşem Lig tarihinin en çekişmeli ve rekabet dolu dönemi, taraftarların ağır iştirakiyle görkemli bir finale imza attı. Final müsabakası, yeşil alanların da ezeli rakipleri Galatasaray Espor ile 1907 Fenerbahçe ortasında oynandı. 5 Mayıs Pazar günü Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşen, nefes kesen final müsabakasında Galatasaray Espor, 1907 Fenerbahçe’yi 3-0 yenerek şampiyon oldu. Birbirinden güçlü ve profesyonel ekiplerin yer aldığı Zula Muhteşem Lig’in 3. Döneminde devir genelinde 200 bin TL ödül dağıtıldı. 9 hafta süren 90 maçlık şiddetli uğraş maratonu, toplamda 4 milyondan fazla izlenme sayısına ulaştı.
Zula Üstün Lig tarihinin 15 Şubat’ta başlayan en çekişmeli ve rekabet dolu döneminde heyecan, 4 Mayıs Cumartesi – 5 Mayıs Pazar günü, Nonstop Zula Espor Merkezi’nde oynanan final müsabakalarıyla doruğa çıktı. Periyot genelinde 200 bin TL ödül havuzuna sahip Zula Üstün Lig’in 3. döneminin 9 hafta süren lig etabında 10 grup yer aldı. Yarı finalinde Ice Ozon müsabakasının galibi 2’ye 1 skorla İce oldu; Galatasaray ile Gamers of Future ortasındaki uğraş Galatasaray’ın 2-0’lık galibiyetiyle tamamlandı. Öteki yarı final karşılaşmasındaysa 1907 Fenerbahçe ile Mod-Z karşı karşıya geldi. 1907 Fenerbahçe ismini 2-1’lik galibiyetle finale yazdırdı. Ezeli rakiplerin heyecan dolu çabası sonucu finalde şampiyonluğu Galatasaray Espor alırken, Gamers of Future dönemi 3. olarak kapattı.

Lig basamağının “En” leri de belirli oldu
Zula Harika Lig’in 90 maçlık 3. Dönemin finalinde lig evresinin “En”leri de açıklandı. En Yeterli Keskin Nişancı Aytekin “VonS” Yeşbek, En Düzgün Taarruz Oyuncusu Ertuğrul “W4siLi” Pala, En Düzgün Çıkış Yapan Oyuncu Yakut “Y4K7T” Erdoğan olurken, Muhammed “Growe” Ercan En Bedelli Oyuncu seçildi. Dönemin en uygunlarının plaket ve mükafatlarını Ahmet Avcı takdim etti.

Ligin şampiyonu Galatasaray Espor takımını tebrik eden InGame Group CEO’su Alpay Alptekin, başarılı bir dönemi geride bıraktıklarını vurguladı. Türkiye’de espora ilginin her geçen gün arttığını, yakın bir gelecekte de en sevilen spor kolu futbolu da geride bırakarak birinci sıraya yükseleceğini söyleyen Alptekin, “Yüzde 100 yerli bir oyun şirketi olmanın sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyor ve Türkiye’de esporun en sağlıklı formda gelişmesi için çalışıyoruz. E-Spor’a büyük takviye vermeye her vakit devam edeceğiz” diye konuştu.


Müsabakalar 4 milyondan fazla kişi tarafından izlendi
Taraftarları kadrolar ile canlı yayınlarda buluşturan Zula Üstün Lig’in offline gerçekleşen final müsabakalarını dileyen tüm espor severler Nonstop Zula Espor Merkezi’ne gelerek fiyatsız olarak izleme imkanı buldular. Döneminin canlı yayınlarınının toplam izlenme sayısı ise 4 milyonu aştı.

E-Spor severlerin ağır ilgi gösterdiği Zula Muhteşem Lig’e rekor iştirak
Final müsabakalarını canlı olarak izlemek isteyen espor severler ise sabah saatlerinden itibaren Nonstop Zula Espor Merkezi’ne gelmeye başladı. Zula severlerin ağır ilgisiyle karşılaşan final, toplam 2 bin 500 şahısla dönemin en yüksek izleyici sayısına ulaşarak rekor iştirakle gerçekleşti.

Zula Harika Lig 3. Sezonu’ndan kısa kısa…
3. dönemde iki hafta evvelden finale katılmayı garantileyen tek ekip 1907 Fenerbahçe oldu. Dönemin öne çıkan öbür grupları ortasında Galatasaray Espor, Gamers of Future ve Mod-Z ekipleri yer aldı. 1907 Fenerbahçe, lig basamağını 1. Sırada tamamlamasının akabinde finallerin favorisi olarak konumlandı. Sarı Kırmızılılar ise Zula tarihinde açık orta en çok şampiyonluğu bulunan kadro olarak birinci kere Muhteşem Lig Finalleri’ne 2. sıradan katıldı. 2. Sezon’un ve TESFED Zula Türkiye Kupası’nın finalisti Gamers of Future ise bu sefer kupayı kaldırma maksadıyla finallerin yolunu tutacak. Son olarak finallere 4. sıradan katılan Mod-Z ise dönem içerisinde şanssızlıklar yaşamasına karşın en başarılı Zula Muhteşem Lig dönemini geçirdi. Lig’in en rekabet dolu dönemi bugüne kadar 3.5 milyondan fazla izlenme sayısına ulaştı. Yarı final maçları öncesinde, gelecek dönem ligde yer alacak son ekip belirlendi. ICE Warriors kadrosu bir sonraki dönem ligde yer almaya hak kazandı.