Ziraat Türkiye Kupası finali öncesi başkanlardan centilmenlik mesajı

Sivasspor Kulübü Mecnun Otyakmaz ve Kayserispor Kulübü Lideri Berna Gözbaşı, Ziraat Türkiye Kupası finalinde yarın yapacakları karşılaşma öncesi dostluk iletisi verdi.
Kulüpler Birliği Vakfının Maslak’taki ofisinde gerçekleştirilen toplantının akabinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Mecnun Otyakmaz, yarınki Türkiye Kupası finalinin karşılaşacaklar kadrolar prestijiyle çok değerli olduğunu söyledi.
Kayserispor’un kıymetli kulüpleri eleyerek finale geldiğini söyleyen Otyakmaz, “Sivas’ta ligin son maçında Berna Hanım’la beraberdik. Kayserispor ile hoş bir müsabaka oynadık. Orada his ve fikirlerimizi söz etmiştik. Artık maçın başlangıcı öncesi son saatlere geldik. Bu finali Anadolu futbolunun bir zaferi olarak düşünebiliriz. Kayserispor bizden çok daha kıymetli toplulukları eledi. Çok başarılı geldiler. Biz de değerli rakiplerle oynadık ve finale çıkmayı başardık. Hak edenin kazanacağı bir müsabaka diliyorum” diye konuştu.
Daha evvel iki kulüp taraftarları ortasında yaşanan ve 40’tan fazla kişinin hayatını kaybettiği olaylara değinen Otyakmaz, “Geçmişte yaşanmış üzücü olaylar var. Her müsabakada olabilecek ufak tefek olayların sonucunda çıkan izdihamdan ötürü maalesef kaybettiğimiz 41 futbol şehidi var. Her statta olabilecek bir şey lakin bunun sonu faciayla bitti. İki kentin ortasında bir hasımlık kelam konusu değil. Maalesef hatırlamaktan memnun olmadığımız bir anı olarak geçmişimizde kaldı. Kayserispor ve Sivasspor rakip olmakla birlikte ezeli dostlardır. Bu dostluk da ebediyen devam edecektir. Liderimizle ve bundan evvelki liderlerle çok güzel diyaloğumuz vardı. Bundan sonra da bu türlü devam edeceğini düşünüyorum.” sözlerini kullandı.
Yarın oynanacak müsabakaya İstanbul’da yaşayan tüm Sivas ve Kayserilileri beklediğini kaydeden Otyakmaz, “Maçın saat 21.45’te başlaması ve akabinde iş günü olması biraz taraftarımızı zorlayacak diye düşünüyorum. Yeniden de hem Kayserispor hem de Sivasspor taraftarlarını, Türk futboluna hoş bir anı bırakmak için maça davet ediyoruz.” açıklamasında bulundu.
Otyakmaz ayrıyeten, teknik yönetici İstek Çalımbay’ın kadrodan ayrılacağı tarafındaki argümanların gerçeği yansıtmadığını kelamlarına ekledi.