Yunus Akgün: Petekleri olmayan buz gibi evde oturuyorduk

Geçen dönem Adana Demirspor’da kiralık forma giyen Yunus Akgün, Galatasaray’a geri döndükten sonra hayallerinden bahsetti.

Galatasaray’a geri dönen Yunus Akgün, kulüp televizyonuna yaptığı açıklamalarda topluluğa kıymetli iletiler verdi:

“2007’de girdim Galatasaray’dan içeri. Alışılmış ki kaptanlık hayalim var. Adana’daki ağabeyler diyor ki: Sen gençlere ileride kök söktürürsün. Liderlik vasfına sahibim, hak ettikten sonra kaptan olabilirim. Genç oyuncular Türkiye’de talih bulamadığı için yurtdışına çıkmak istiyor. En düzgün sağ açıkta rahatım, fakat 10 numarada, sol açıkta da oynarım.”

“PREMIER LİG’İ İZLERKEN YORULUYORUM”

“Griezmann’a çok benzetiyorlardı beni, fakat benim stilim Messi. Onu rol model alıyorum. Benim biçimim Messi. Onu rol model alıyorum. Messi’nin ayağına top gelince heyecanlanıyor herkes, benim de hedefim o. Premier Ligi izlerken yoruluyorum, çok tempolu, çok keyifli. Grup olarak PSG’yi seviyorum, bütün yıldızlar orada olduğu için.”

“BUZ ÜZERE KONUTTA OTURUYORDUK”

“Anneciyim biraz, babama da telefon aldım ancak Babalar Günü’nde artık kırılmaz bana. Birinci paramla aileme mesken aldım. Biz petekleri olmayan buz üzere meskende oturuyorduk, annem mutfakta donuyordu sobalı konutta, annem hüngür hüngür ağladı. Anne duası alıyorum çok mutluyum””