Toschack Beşiktaş – Galatasaray derbisini unutamıyor

Bir devir Beşiktaş’ı da çalıştıran (1997-199) 73 yaşındaki Galli teknik yönetici John Benjamin Toshack, mesleği boyunca unutamayacağı tek derbinin Beşiktaş-Galatasaray maçı olduğunu söyledi.
Kovid-19’u ağır geçiren, 9 gün ağır bakımda kalan ve şu anda toparlanma sürecinde olan Toshack, İspanya’nın Marca gazetesine konuştu.
Deneyimli teknik adam, futbol mesleği boyunca asla unutamayacağı derbi maçları ortasında Beşiktaş-Galatasaray derbisini birinci sırada koyarak, “Şimdiye kadar yaşadığım en inanılmaz derbi Beşiktaş-Galatasaray maçı oldu. Ortalarında vahim bir rekabet var. Dönem bitimine 2-3 hafta kala bu tip derbileri yasaklamak gerek. Yoksa her şey olabilir.” dedi.

Kovid sürecini anlattı

Barselona kentinde yavaş yavaş olağan hayatına dönmeye çalışan Toshack, Kovid-19’a karşı verdiği çabayı “Hayatımın en uzun dönem öncesi hazırlığı” diye tanımladı.
Toshack, “Yoğun bakımda 9 gün kaldım. Müthişti. Bu müddette lig şampiyonluğu kaybedilir fakat ben kazandım. Herkes yanımdaydı, Barselona’daki tüm hastane işçisi bana dayanak verdi. İnanılmazdı. (Emilio) Butragueno her gün beni aradı.” biçiminde konuştu.