Spor dünyasından Anneler Günü mesajı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüpleri, Anneler Günü münasebetiyle kutlama bildirisi yayımladı.
TFF’den yapılan açıklamada, “Sonsuz sevgileri, şefkat dolu yürekleri ve merhametleriyle bizleri sürekli koruyan, varlıklarıyla gücümüze güç katan, fedakarlık simgesi tüm annelerimizin Anneler Günü’nü samimiyetle kutlar, sıhhat, muvaffakiyet ve memnunluk dileriz.” tabirleri kullanıldı.
Galatasaray’ın internet sitesinde yer alan iletide, “Hayat seyahatimizin her anında karşılıksız sevgi, sabır ve fedakarlıklarıyla daima yanımızda olan, bizleri hayata hazırlayan, varlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en içten dileklerimizle kutlarız.” denildi.
Fenerbahçe’den yapılan kutlama açıklamasında, şu sözlere yer verildi:
“Hayat seyahatimizde şefkatin, fedakarlığın ve karşılıksız sevginin simgesi, her vakit ve her şartta en büyük destekçimiz olan değerli varlıklarımız, baş tacımız Annelerimiz… Ulu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım başta olmak üzere ortamızda olmayan tüm annelerimize rahmet diler; şehit ve gazi annesi büyüklerimizin önlerinde hürmetle eğilir, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutlarız.”
Beşiktaş’ın toplumsal medya hesaplarında yer alan paylaşımda ise “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün değerli annesi Zübeyde Hanım olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun.” denildi.
Hidayet Türkoğlu’ndan Anneler Günü iletisi
Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, Anneler Günü hasebiyle bildiri yayımladı.
Türkoğlu, federasyonun internet sitesinde yer alan kutlama bildirisinde şu tabirleri kullandı:
“Anneler; geçmişi, bugünü ve geleceği şekillendiren en kıymetli faktör, toplumumuza taraf veren jenerasyonların mimarlarıdır. Kaç yaşında olursak olalım, muhtaçlık duyduğumuz anda yanımızda olan annelerimizin şefkatli kolları en güçlü ömür gücümüz olmuştur. Sonsuz ve karşılıksız sevginin ispatı annelerimize minnetimizi bir güne sığdıramayız ancak bu değerli günü onları memnun etmek için kıymetlendirebiliriz. Başta annem ve eşim olmak üzere, merhametin ve fedakarlığın hayatımızdaki simgesi tüm annelerin Anneler Günü’nü samimiyetle kutlarım.”