“Sivasspor, 55 yıldır taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazandı”

Demir Küme Sivasspor Kulübü Lideri Mecnun Otyakmaz, kulübün 55. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle bildiri yayımladı.
Otyakmaz, iletisinde, kırmızı-beyazlı kulübün kuruluşunun 55. yıl dönümünün mutluluğunun daima birlikte yaşandığını belirtti.
Sivasspor Kulübünün kuruluş öyküsü hakkında bilgiler veren Otyakmaz, iletisinde şunları kaydetti:
“1960’lı yılların ikinci yarısı ile birlikte Türk futbolunda yaşanan gelişmeler sonucu Anadolu’nun çabucak her yerinde profesyonel kent ekipleri kurulmaya başladı. İşte bu ortamda Sivas’ta da bir futbol kadrosu kurmak için harekete geçildi ve 9 Mayıs 1967 tarihinde kulübümüzün temelleri atıldı.”
Sivasspor’un kurulduğu günden beri 55 yıldır taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazandığını vurgulayan Otyakmaz, “Sivasspor’umuz, Türk futboluna kazandırdıklarıyla, hizmetleriyle, duruşuyla, sorumluluklarıyla ve esaslı tarihiyle her vakit parmakla gösterilen kulüplerden biri olmayı başarmıştır.” sözlerini kullandı.
Sivasspor’da kulüp başkanlığı misyonunu 2004 yılında gururla devraldığını anımsatan Otyakmaz, şunları kaydetti:
“Bu onurlu misyona samimi hisler, sonsuz sevgi, büyük bir aşk, fedakarlık ve emekle hizmet etmenin gururunu bu manalı günde bir kere daha yaşıyorum. Bu his ve fikirlerle, kulübümüzün kurulmasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, 55 yıllık süreçte topluluğumuzda vazife yapmış, kulüp liderlerine, idare konseyi üyelerine, teknik adamlara, futbolculara, kulüp çalışanlarına ve düzgün günde makûs günde sonsuz bir fedakarlık hissiyle Demir Küme Sivasspor’umuzun yanında olan büyük taraftarlarımıza sonsuz sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum. Uygun ki Sivassporluyuz.”