Şampiyon Manchester City kupayı kaldırdı!

İngiltere Premier Lig 2020-2021 dönemini şampiyon tamamlayan Manchester City, Etihad Stadı’nda düzenlenen merasimle kupasına kavuştu.
Ligin son haftasında konuk ettiği Everton’u 5-0 mağlup eden Manchester City’de futbolcular ve teknik takım, tarihinin 7. şampiyonluk kupası sırasında büyük memnunluk yaşadı.
Manchester City’nin Cezayirli yıldız futbolcusu Riyad Mahrez, şampiyonluk kutlamalarında Filistin bayrağı açtı. Filistin ve ülkesi Cezayir’in bayraklarını sallayan 30 yaşındaki futbolcu, son günlerde İsrail’in taarruzlarına maruz kalan Filistin’e takviye verdi.
Manchester City’yi 3. defa şampiyonluğa taşıyan İspanyol teknik yönetici Pep Guardiola ise kupa merasiminde memnunluk gözyaşlarını tutamadı.
Agüero’dan rekorlu veda
Kadrodan dönem sonunda ayrılacağını evvelki haftalarda duyuran Arjantinli yıldız futbolcu Sergio Agüero ise son maçında oyuna sonradan girerek attığı iki golle değerli bir rekora imza attı.
Agüero, Manchester United’da vazife aldığı periyotta 183 gol kaydeden Wayne Rooney’yi geride bırakarak Premier Lig’de tek bir kadronun formasıyla en fazla ağları sarsan futbolcu rekorunun sahibi oldu.
Şampiyonluk merasimini stattan takip eden yaklaşık 10 bin taraftar, kutlamalar sırasında Agüero’ya tezahüratlarla dayanak vererek sevgi gösterisinde bulundu.
Kutlamaların akabinde açıklamalarda bulunan Agüero ise “Çok memnunum. Bir kulüpte 10 yıl oynamak kolay iş değil. Bu, benim için büyük bir onur. Maç öncesi garip hisler içindeydim. Buruk bir ruh halim olmasına karşın anı yaşamayı tercih ettim.” sözlerini kullandı.