Rayane Aabid: “Evime geri döndüm”

Spor Toto Harika Lig gruplarından Atakaş Hatayspor’un yeni transferlerinden Rayane Aabid, eski ekibine döndüğü için keyifli olduğunu, yeni dönemde ligi yeterli yerde bitirmeleri için elinden geleni yapacağını söyledi.
Yeni dönem hazırlıkları kapsamında Erzurum’un Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde çalışmalarını sürdüren Hatayspor’un 30 yaşındaki oyuncusu Rayane Aabid, AA muhabirine, geçen sezonki performansı ve transferi hakkında açıklamalarda bulundu.
Futbolcunun her periyodunun kendisi için bir deneyim olduğunu belirten Aabid, “Geçen dönem Malatya’da oynamak benim için deneyimdi, çok hoş geçmese de Malatya benim için kıymetli bir deneyim oldu. Onun akabinde Kasımpaşa macerası oldu. Orada olsam da benim gönlüm her vakit Hatayspor’daydı. Hatayspor’da, kalbimin attığı yerde olmak benim için çok hoş bir his. Başladığım yerde bitiriyor üzere bir şey.” dedi.
“Evime geri döndüm”
Fas asıllı Fransız futbolcu, Akdeniz takımına transferine ait şunları kaydetti:
“Lig bitmiş ve tatile gitmiştim. Sportif yöneticimiz Seçkin Beyefendi beni aradı, daha evvel Hatayspor’dan gidişimle alakalı birkaç pürüz olmuştu. Onların giderilmesiyle alakalı benimle konuştu. Bunların hepsinin giderileceğini, geldiğimde burasının meskenim olduğunu ve taraftarların beni sevdiğini anlattı. Benim de başıma açıkçası uydu. Zira Hatayspor’un kalbimde farklı bir yeri vardı, ona istinaden geldim. Burada olduğum için memnunum. Her vakit söylüyorum, konutuma geri döndüm. Malatya’ya gitmiş olsam da aklım, kalbimin bir tarafı her vakit Hatayspor’daydı. Burayı hiç unutmadım.”
“Hedef, ligi en uygun yerde bitirmek”
Kadroya tekrar katkı sağlamak için elinden geleni yapacağını aktaran Aabid, deplasmanda kendi taraftarlarının takviyesini hissetmenin değerli olduğuna işaret etti.
En düzgün performansını ortaya koymak istediğini lisana getiren orta saha oyuncusu, “Hatayspor, bir evvelki dönem ben de varken ligi 6’ncı sırada bitirdi. Bu dönem da amaç, ligi en düzgün yerde bitirmek.” diye konuştu.
Deplasman seyircisi yasağının kaldırılmasıyla ilgili Aabid, “Futbolcular her vakit taraftarlarının olmasını ister. Onların desteklemeye geliyor ve bizi destekliyor olması inanılmaz memnun edici bir şey. Her vakit onları yanımızda görmek istiyoruz. Bu karar nitekim bizim için çok hoş.” değerlendirmesinde bulundu.
Rayane Aabid, grubun yeni teknik yöneticisi Serkan Özbalta ile uyumlu halde çalışmayı ümit ettiğini belirterek, “Ömer Erdoğan düzgün bir hocaydı, Hatay’da uygun işler yaptı ve anlaştığım hocalardan biriydi. Yeni hocayı okuyabiliyorum, ne istediğini anlayabiliyorum. Hoca anlatır, gösterir gerisi futbolcuların uygulamasına kalır. Hoca ile uygun anlaşacağımızı umuyorum, o denli de görünüyor. Onun da deneyimlerinden faydalanacak olmak beni keyifli ediyor.” sözlerini kullandı.