Pınar Karşıyaka play-off’a ev sahipliği yapmak istiyor

FIBA Şampiyonlar Ligi play-off tipi I Kümesi son maçında İtalyan grubu Happy Casa Brindisi’yi yenerek ismini son 8 kadro ortasına yazdıran Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Ufuk Sarıca, 8’li finale mesken sahipliği yapmak istediklerini bildirdi.
Sarıca, yaptığı açıklamada, son maça kadar pes etmediklerini ve kümenin son karşılaşmasında 8’li final vizesi almayı başardıklarını aktardı.
İtalyan takımı karşısında dayanılmaz bir kadro oyunu oynadıklarını belirten Sarıca, sakatlıkları nedeniyle idmanlara katılamayan Amath M’Baye ve David John Kennedy’nin de ortalarında olduğu oyuncuların çok düzgün uğraş ettiğini aktardı.
Sarıca, ekipteki birlik ve beraberlikten ötürü çok gururlu olduğunu belirterek, “Son 8 grup ortasına kaldığımız için hem İzmir hem de Pınar Karşıyaka ekibi olarak memnunuz. Yürekten oynayan oyuncularımızı, hekimimizi, fizyoterapistimizi, masörümüzü, tüm teknik grubumuzu tebrik etmek istiyorum.” sözlerini kullandı.
Sarıca, 8’li finale mesken sahipliği yapmak için başvuracaklarını belirterek, şunları kaydetti:
“Biz yola çıkarken mesken sahipliğini İzmir’e almayı hedeflemiştik. 8’li finali buraya almak istiyoruz. Kurallar ne olur bilemiyorum inanılmaz bir durumdan geçiyoruz ancak kulüp ve idare olarak mesken sahipliğini almak isteriz.”
FIBA Şampiyonlar Ligi’nde Pınar Karşıyaka’nın yanı sıra İsrail’den Hapoel Unet-Credit Holon, İspanya’dan Hereda San Pablo Burgos, Lenovo Tenerife ile Cesademont Zaragoza, Rusya’dan Nizhny Novgorod ve Çekya’dan ERA Nymburk ismini 8’li finale yazdırdı.
8’li final vizesi alacak son grup bugün oynanacak müsabakaların akabinde aşikâr olacak.