“Öz geçmişimize bir şampiyonluk daha ekleyeceğiz”

Anadolu Efes’in harika starı Shane Larkin, beIN SPORTS’un konuğu oldu.
Şampiyonluk sonrası döneme güzel başlayamadıklarını söyleyen Larkin, Final Four’un en büyük favorilerinin de tekrar kendilerinin olduğunu ve ikinci kere şampiyon olacaklarına çok inandıklarını söyledi.
Dönem başlangıcı ile ilgili niyetleri
“Sezon başı çok zorluydu. Kadro olarak çok sağlıklı değildik. Şampiyonluk sonrası istediğimiz başlangıcı yapamadık. Konsantrasyonumuzu koruyup birbirimize inanmalıydık ve bunu yeterli düzeyde yapabildik.”
Kyle Hines’a karşı aldığı atak faul
“Kendimi, kazanmak için her şeyi yapan ekipteki rastgele bir oyuncu olarak görüyorum. ‘Şimdi fedakarlık yapmam lazım’ dedim. Hines, kulvardan aşağı yanlışsız gelirken ‘Tamam, işte geliyor’ dedim. Ekip için o darbeyi aldım.”
Olimpia Milano ile oynanan 3. maçta molaya gitme süreci
“Maçın büyük kısmında öndeydik. O anda biliyordum ki ekibimin bir oyun yaratmak için bana gereksinimi vardı. Planlanmış bir şey değildi, içten gelen bir histi.”
Gelecekte ne yapacak?
“Sadece anın tadını çıkarıyorum. Dört yıldır buradayım. Burada olmaktan keyif aldım. Mesleğimin en başarılı yıllarını Anadolu Efes’te geçirdim. Neler olacak göreceğiz.”
Final Four hakkındaki niyetleri
Final Four’da şampiyon olmak için konsantrasyonumuz var. Tekrar şampiyon olmak istiyoruz. Oraya gidip kupayı kazanmak için epey motiveyiz. Tekrar şampiyon olma bahtımız var. Artık gidip savaşacağız, elimizdeki her şeyi vereceğiz ve öz geçmişimize bir şampiyonluk daha ekleyeceğiz.