Nisan ayının MVP’si Shane Larkin

Turkish Airlines Euroleague’de Olimpıa Milano’yu 3-1 ile geçen ve üst üste 3. sefer Final Four’a çıkan Anadolu Efes’te Shane Larkin, nisan ayının MVP’si oldu.
Son devirde temposunu yükselten ve 6. sıradan play off’a girmesine karşın dönemi 3. sırada tamamlayan Olimpia Milano’yu geçmesini bilen Anadolu Efes’te sahne Shane Larkin’indi.
Seride ortalama 35 dakika mühlet alan Birleşik Amerikalı yıldız 14.8 sayı 3.2 ribaund 4.8 asist 1.2 top çalma ile ekibinin en bedelli isimlerinden biri oldu. 18.8 verimlilik puanı ile oynayan Larkin, üçüncü maçta ise sahneye çıkarak galibiyeti getiren isimdi. Birinci yarıda 2 sayı attıktan sonra ikinci yarıda denetimi alan ve 16 sayı 5 asistle maça damga vuran Larkin, son çeyrekte 8 sayı 1 asistle galibiyeti getrmeyi başarmıştı.
Nisan ayının MVP’si olmayı başaran Shane Larkin, nisan ayının genelinde ise oynanan yedi maçta gelen beş galibiyette 23.4 verimlilik puanı ortalaması ile gayret etti. Yıldız oyuncu böylelikle Turkish Airlines Euroleague mesleğinde 3. sefer ayın MVP’si oldu.