Nalepa’dan şampiyonluk sözü

TFF 1. Lig’de son 4 haftaya ikinci ve üçüncü sıradaki rakiplerinin 5 puan önünde giren GZT Giresunspor’da futbolcular Abdou Razack Traore ile Michal Nalepa, Harika Lig’e yükselmenin yolunun maçlara güzel konsantrasyon sağlamaktan geçtiğini belirtti.
Harika Lig’e 44 yıldır hasret olan Giresunspor, ligin 30. haftasında 63 puanla başkan durumda bulunuyor. 58 puanı bulunan ikinci sıradaki Adana Demirspor ve üçüncü sıradaki Samsunspor’un ile ortalarındaki puan farkı 5 olan Karadeniz temsilcisi, bu avantajını korumak istiyor.
Ligdeki kıymetli rakibi Samsunsupor’u 27. haftada Traore’nun golleriyle 2-0 yenerek avantaj yakalayan yeşil beyazlı ekip, hafta sonu karşılaşacağı Adana Demirspor karşısında da güzel bir skor elde ederek Üstün Lig yolunda kritik virajı kayıpsız dönmeyi planlıyor.
Son maçlarda grubunun skor yakalamasında değerli katkılarda bulunan Traore, dönem başında kulübün gayelerine katkıda bulunmak için Giresunspor’a transfer olduğunu söz etti.
Harika Lig deneyimi bulanan bir futbolcu olduğunu aktaran Traore, “Ancak şu an bunu düşünmüyorum, burada bir işimiz var, bu işimizi yapıp bitirmeyi düşünüyoruz.” dedi.
Burkina Fasolu futbolcu, Muhteşem Lig için artık son düzlükte olduklarını kaydederek, “Dürüst olmak gerekirse başka gruplar hakkında bir şey düşünmüyorum, zira bizim mukadderatımız kendi ellerimizde, bu yüzden de kendi işimizi kendimiz bitirmemiz lazım.” değerlendirmesinde bulundu
Başka grupların ne yaptıklarıyla ilgilenmediğini aktaran Traore, “Geçmiş maçları da gelecek maçları da unutmamız gerekiyor. Yalnızca şu anda Adana Demirspor maçını düşünmemiz gerekiyor. En değerli maç bu maç, ekip da benimle birebir niyette, o yüzden bizim tek bir maçımız var, o da Adana Demirspor maçı.” diye konuştu.
Nalepa’dan şampiyonluk kelamı
Dönem başından bu yana orta alanda gösterdiği performansla dikkati çeken Polonyalı oyuncu Michal Nalepa ise yurt dışında futbol oynadığı birinci ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.
Türk futboluna süratlice adapte olduğunu belirten Nalepa, “İlk geldiğimde ne yapacağımı bilmiyordum, çabuk alıştım. Buradaki herkes, teknik yönetici Hakan Keleş ve ekip arkadaşlarım yardımcı oldu. Alışılmış ki her şeyi kadro için yapıyorum.” yorumunu yaptı.
Nalepa, ekip olarak yeterli bir noktaya ulaştıklarını söz ederek, şöyle konuştu:
“Şu anki durum epey kolay, sonraki maçlara odaklanmaya devam edeceğiz zira elimizde bulundurduğumuz büyük bir talihimiz var. Bir iki maçta şampiyonluğu garantileyebilme bahtımız var. Bunun için öbür maçlardaki üzere birebir düzeyde konsantre olacağız ve son maçtan evvel şampiyonluğumuzu garantileyeceğiz.”