Meteoroloji’den uyarı: Yer yer kuvvetlenecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün ihtarına nazaran Kars ve Ardahan etrafları ile Erzurum’un kuzey bölümlerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı ise Trakya kesitinde 3 ila 5 derece azalacak.

Yayınlanan son hava durumu varsayımlarına nazaran yurdun kuzey, iç ve doğu kesitlerinin kesimli ve yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz’in iç kesitleri, Doğu Karadeniz (Giresun hariç), Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Çankırı, Yozgat, Sivas, Bolu, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Van ve Hakkari etrafları ile Ankara’nın güney ve doğu kısımlarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların Kars ve Ardahan etrafları ile Erzurum’un kuzey kesitlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

TRAKYA’DA SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan iddialara nazaran, hava sıcaklığı Trakya kısmında 3 ila 5 derece azalacak, öteki yerlerde kıymetli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, çoklukla kuzey ve batı, güneydoğu kesitlerde güney ve batı istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz’in Toroslar kısmında kuzey ve kuzeybatı istikametlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esecek.

Bazı vilayetlerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Modüllü, vakitle çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde güney ve doğu kısımları lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

İstanbul: Modüllü bulutlu 29

İzmir: Az bulutlu ve açık 36

Adana: Az bulutlu, iç bölümleri yer yer modüllü bulutlu 33

Antalya: Az bulutlu ve açık 36

Samsun: Kesimli ve çok bulutlu 26

Trabzon: Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı ve lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Erzurum: Kesimli ve yer yer çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğlen saatlerinden sonra kuzey kesitlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 21

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 34