Merih Demiral’ın espor takımı Türkiye şampiyonu oldu

A Ulusal Futbol Grubu’nun futbolcusu Merih Demiral’ın espor kadrosu Team Demiral Esports, Türkiye’nin birinci FIFA FUT Ligi olan Be The Champion League’de dönemi şampiyon olarak tamamladı.

FIFA’nın yanı sıra Valorant ve PUBG Mobile oyunlarında da savlı grupları bulunan Merih Demiral’ın grubu Team Demiral ESports, Be The Champion League’de 4 hafta süren güçlü gayretler sonunda kupanın sahibi oldu.

Türkiye’nin en uygun FIFA oyuncuları ve kadrolarının yer aldığı Be The Champion League’de Team Demiral ESports dışında Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, FUT E-Spor üzere kıymetli gruplar da uğraş etti. 28 Mayıs’ta başlayan güçlü gayretler 26 Haziran akşamı oynanan final maçıyla son buldu. Yarı finalde IF Parla ESports kadrosunu 2-0 üstünlük ile geçen Team Demiral, finalde Denizbank WildCast’in rakibi oldu. Final evresinde Merih Demiral’ın grubu Team Demiral, rakibini toplam skorda 3-1 mağlup ederek Türkiye’nin en büyüğü oldu.

Şampiyonluğun akabinde Merih Demiral kadro oyuncularıyla online bir görüşme gerçekleştirerek şampiyon ekibini tebrik etti.

Takım oyuncuları maç sonunda vermiş oldukları röportaj ile şampiyonluğu kurucuları Merih Demiral’a armağan ettiklerini ve bu şampiyonluğun devamı gelecek kupaların habercisi olduğunu söylediler.