Manisa Büyükşehir Belediyespor kalıcı olmak istiyor

Misli.com Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde şampiyon olarak ING Basketbol Muhteşem Ligi’ne yükselen Manisa Büyükşehir Belediyespor’un başantrenörü Ceyhun Cabadak, bu düzeyde kalıcı olmak istediklerini söyledi.
Cabadak, yaptığı açıklamada, dönem başında Federasyon Kupası’nı kazandıklarını anımsatarak, dönemi 2 kupayla tamamladıkları için memnun ve gururlu olduklarını lisana getirdi.
Kulüp olarak 4 yıllık bir planlama yaptıklarını ve bu doğrultuda gayelerini gerçekleştirdiklerini lisana getiren Cabadak, “Hedef doğrultusunda yatırımlarımızı arttırarak evvel ligde kalmak, sonra play-off etabına kalmak için oynadık. Bu sene de birinci sefer Üstün Lig’e çıkma maksadıyla bir grup kurduk. Artık Manisa kentinin, kulübün ve belli dinamiklerin buna hazır olduğunu hissettiğimiz için bu türlü bir tertibi gerçekleştirdik.” dedi.
Cabadak, döneme uygun bir başlangıç yaptıklarını fakat Federasyon Kupası’nı kazandıktan sonra bocaladıkları bir devir geçirdiklerini tabir ederek, “Sonrasında sakat oyuncularımız döndü. Takıma 2 transfer yaptık. İstediğimiz düzeye ulaştık. Son 23 maçın 20’sini kazanarak ligde sıkıntı bir işi başardığımızı düşünüyorum. Zira bu ligin rekabet düzeyi çok yüksek. Herkes birbirini yenebiliyor. Her salonda kuvvetli atmosfer oluyor. Oyuncularımızı, teknik takımımızı ve idari işçimizi kutluyorum.” diye konuştu.
“Basketbol kültürü oluştu”
Gelecek dönem gayret edecekleri ING Basketbol Üstün Ligi için planlamalara başladıklarını aktaran Cabadak, “İlk maksadımız ligde kalıcı olmak. Zira bunun örneklerini görüyoruz. Birçok kadro Üstün Lig’e çıkıyor ve birinci yılında Türkiye Basketbol 1. Ligi’ne geri dönüyor. Kıymetli olan hakikat yapılanmayla orada kalıcı olmayı sağlamak. Manisa’da belirli bir basketbol kültürü ve kitlesi artık oluştu. Bunu sürdürülebilir hale getirmemiz lazım.” tabirlerini kullandı.
Cabadak, Manisa’yı Üstün Lig ekipleri için güç bir deplasman haline getirmeyi amaçladıklarını lisana getirerek, “Burada basketbola önemli bir ilgi var. Manisa kentine keyif verecek, onları maçlara getirecek bir atmosfer oluşturmak istiyoruz. Umut ediyorum bunu başarırız.” açıklamasında bulundu.
Sinirlioğlu: “Bütçe her şey değil”
Basketbolculardan Berkay Sinirlioğlu, kazandıkları şampiyonlukla bütçenin muvaffakiyet için en değerli şey olmadığını herkese gösterdiklerini kaydetti.
“Daha evvel iki kupayla dönemi tamamlayan tek ekip TOFAŞ’tı. Biz bu alanda ikinci olduk.” diyen Sinirlioğlu, şu görüşlerini aktardı:
“Bu çok manalı. Bütçe her şey değil. Bütçesi bizden daha yeterli olan kadrolar da vardı lakin burada daha değerli olan şey ekibin birlikteliği, birisi düştüğü vakit herkesin ona yardıma gitmesi, idare ve taraftarla bir olmaktı. Biz bunu başardık. Dönem içinde sakatlıklarımız oldu. Bir halde onların açıklarını kapatmaya çalıştık. Sakat arkadaşlarımız geri döndü ve daha da güçlendik. Grup olarak, tek yumruk olarak bunu başardık.”