Kylian Mbappe gerilimi tırmanıyor! Nasser Al-Khelaifi’ye ağır sözler

Fransız dünya yıldızı Kylian Mbappe’nin Paris Saint Germain ile mukavele imzalamasının akabinde La Liga Lideri Javier Tebas ile Paris Saint Germain’in sahibi Nasser Al-Khelaifi ortasındaki tansiyon tırmanıyor.

Fransa Ligue 1 takımı Paris Saint Germain’in (PSG) yıldız futbolcusu Kylian Mbappe ile yeni mukavele imzalaması ortalığı karıştırdı. La Liga Lideri Javier Tebas’ın, PSG ve Manchester City’nin Finansal Fair Play kurallarını daima ihlal ettiklerini öne sürerek UEFA yaptığı şikayet sonrası PSG Nasser Al-Khelaifi’nin yaptığı açıklama ile tırmanın tansiyon, doruk noktasına ulaştı.

Nasser Al-Khelaifi, geçtiğimiz dönem Real Madrid’in Mbappe için yaptığı teklifi, yıldız futbolcu PSG’de kalmak istediği için reddettiğini İspanyol gazetesi Marca’ya açıklamasının akabinde bir paylaşımda bulunan Javier Tebas, epeyce sert tabirler kullandı.

“SONRADAN GÖRME, KİBİRLİ VE KÜSTAH”

Javier Tebas, paylaşımında Nasser Al-Khelaifi’nin “Yapabileceğimizi bildiğimiz için yapıyoruz. Öteki ligler, kulüpler yahut federasyonlar hakkında konuşmak bizim usulümüz değil. Ders vermiyoruz ve kimsenin ders vermesine müsaade vermeyeceğiz. onları bize. Projemizi inşa etmeye devam edeceğiz” biçimindeki kelamlarını alıntılayarak şu tabirleri kullandı:

“Al-Khelaifi diğer bir seviyede… Hepimizi aptal sanıyor. Palavralarına kendisi bile inanmıyor. Marca’da sonradan görme, küstah ve kibirli konuşmasıyla ortaya çıkıyor. Kurallar PSG için de geçerli… Hilesiz, sürdürebilir bir futbol için gayret etmeye devam edeceğiz.”

Sözleşmesi biten ve Real Madrid’e gideceği konuşulan Mbappe, 21 Mayıs 2022’de PSG ile yeni mukavele imzalamıştı. 2025 yılına kadar imza atan Mbappe’nin, Fransız takımından yıllık 100 milyon Euro kazanacağı, ayrıyeten 300 milyon Euro’luk da bir imza fiyatı ödendiği sav edilmişti.