“İstanbul’dan ligde kalmış şekilde dönmek istiyoruz”

Spor Toto 1. Lig gruplarından Altaş Denizlispor’da kulüp lideri Mehmet Uz, 14 Mayıs’ta Rahmet Sigorta Ümraniyespor ile yapacakları maçta kazanıp ligde kalmayı garantilemek istediklerini bildirdi.
Mehmet Uz, yaptığı yazılı açıklamada, 2-1 kazandıkları NasaDoge Menemenspor maçıyla ligde kalma yolunda kıymetli bir mahzuru daha kayıpsız atlattıklarını belirtti.
Mesut Bakkal’ın vazifeye gelmesinin akabinde yakaladıkları maç başına 2 puan ortalamasını sürdürdüklerini vurgulayan Uz, şöyle dedi:
“Son haftalarda alt sıralardaki tüm kadroların maç kazanması, ligde kalma barajını da yükseltiyor. Ligin bitimine 2 hafta kala üzerimizdeki kadroların dahi matematiksel olarak ligde kalmayı garantilememesi ligin ne kadar kuvvetli olduğunu bir kere daha gösterdi. Biz de 45 puana ulaştık lakin şimdi ligde kalmayı garantileyemedik. Geride kalan 2 haftadaki maçlara bakıldığında birçok sürprizin yaşanması mümkün. O yüzden biz kendi işimize bakarak, iki maçta da alabildiğimiz kadar puan alıp, dönemi en uygun yerde bitirmek istiyoruz.”
Bu sezonki son deplasman maçında Rahmet Sigorta Ümraniyespor ile karşılaşacaklarını tabir eden Uz, açıklamasında şunları kaydetti:
“Takımımız çalışmalarını sürdürüyor. Cezalı oyuncularımızın olması dezavantaj üzere görünse de geçen hafta cezaları ve sakatlıkları sebebiyle Menemenspor maçında forma giyemeyen oyuncularımızın geri dönmesi sevindirici. Biz bir grubuz. Eksik oyuncularımız mazeret olamaz. Bundan evvel de sakatlık, ceza ve Kovid-19 üzere etkenler sebebiyle çok eksikle çıktığımız maçlar oldu lakin forma giyen oyuncularımızın hepsi büyük bir özveriyle bu eksikleri aratmadı. Bu maçta da o denli olacak. İstanbul deplasmanından ligde kalmış halde dönmek istiyoruz.”