Işın Çelebi’den adaylara birlik çağrısı

Galatasaray Kulübünün 19 Haziran’da yapılacak seçimli olağan genel heyetindeki lider adaylarından Işın Çelebi, öbür adaylara birlik daveti yaptı.
Yaptığı açıklamada Galatasaray tarihinde birinci kere altı adaylı bir seçim sürecine girildiğini belirten Çelebi, sarı-kırmızılı topluluğun yol ayrımında olduğunu aktardı.
Bölünmüşlük durumunun devam etmesi halinde tehlikeli bir sürecin yaşanacağını kaydeden Çelebi şu tabirleri kullandı:
“Bana nazaran Galatasaray topluluğu çok kıymetli ve tarihi bir yol ayrımında. Tercihini barıştan ve huzurdan, birlik beraberlikten yana yaparsa muvaffakiyet gelir. Lakin bölünmüşlük devam eder, çatışma ve arbede ortamı derinleşirse büyük tehlike bizi beklemektedir. İçinde bulunduğumuz çok adaylı seçim süreci, dünyadaki genel sıhhat kaideleri da göz önüne alındığında, Galatasaray’a hizmet etmeyecek bir ortama hakikat bizi sürüklemektedir. Dünya üzerinde hiç bir kurum çatışmalar ve kavgalarla ayakta kalamamıştır. Bunun birçok örneğini siyasi hayatta ve iş dünyasında yaşadık. Bu kurallarda tüm adaylar görüş birliği sağlamak, birlik ve beraberliği temin etmek için bir ortaya gelmeli, ortak bir tahlil yolu bulmalıdır.”
Galatasaray’da barış ve huzuru sağlamak hedefiyle her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını vurgulayan Çelebi, “Ortak paydamız Galatasaray’a yarar sağlamak için kalbi sarı kırmızı atan herkesi özveride bulunmaya davet ediyoruz. Muvaffakiyete ulaşmak için birlikte olmalıyız. Bu kapsamda tüm adaylara 27 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’de Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu müze girişi önünde buluşmayı ve bu duruma tahlil bulmayı öneriyorum.” biçiminde görüş belirtti.