İbrahim Üzülmez imzayı attı

Spor Toto 1. Lig gruplarından Eyüpspor, teknik yönetici İbrahim Üzülmez ile kontrat imzaladı.
Kulüp binasında gerçekleştirilen imza merasiminde Eyüpspor Lider Vekili Fatih Kulaksız ile İbrahim Üzülmez, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Ligde olağan dönemin bitimine 2 hafta kala birinci 6 grup ortasında yer alarak play-off’a kalmak istediklerini belirten Kulaksız, “Bu süreçte yeni bir sayfa açmamız gerekiyordu. Çalışabileceğimiz en yanlışsız ismin İbrahim Üzülmez olduğuna karar verdik. Yaptığımız görüşmede hocamız da ekibi tanıdığını ve bu işi başarabileceğini söz etti. Konuştuk ve anlaştık. İnşallah Eyüpspor’u daha uygun yerlere taşıyacağız. İyi olmasını diliyorum.” sözlerini kullandı.
“İşimiz çok kolay değil”
Eyüpspor ile anlaşmaktan duyduğu memnunluğu lisana getiren İbrahim Üzülmez, “Hedeflerimiz var. Bu doğrultuda Eyüpspor’un teklifini kabul ettik. Bizlere inandılar ve güvendiler. İşimiz çok kolay değil. Her girdiğimiz işte gayret ederek başardık. Burada da başaracağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.” diye görüş belirtti.
1. Lig’de 2017-2018 döneminde Çaykur Rizespor ile şampiyonluk yaşadığını hatırlatan 48 yaşındaki çalıştırıcı, “Ligi tanıdığımı düşünüyorum. Zorlukların da neler olduğunu biliyorum. Eyüpspor’la hoş bir final yaşamak istiyoruz. Az konuşacağız, çok çalışacağız. Bu topluluğun geçmişi de çok büyük. Biz de bu tarihi, hoş bir final yaparak perçinlemek istiyoruz. Kenetlenmemiz lazım. Bu güzide kulübü maksatlara götürmek istiyoruz. Güzel olsun.” değerlendirmesinde bulundu.
Play-off’a kalarak Spor Toto Harika Lig’e yükseleceklerine inandığına vurgu yapan İbrahim Üzülmez, şunları kaydetti:
“Şansımızı yüksek görüyorum. Saha içinde yapmamız gereken dokunuşlar var. Ekibin potansiyeli olduğuna inanıyorum. Ekibi mental olarak ayağa kaldırmamız gerekiyor. Kimi oyuncuların kalitelerinin çok azını alana yansıttığını düşünüyorum. Bu ligde gayret etmezseniz başarılı olma bahtınız çok sıkıntı. Kalite olarak öndeyiz fakat oyun ve sonuç olarak istikrarı yakalayamadık. Maksadımız şampiyonluk. Ancak kimsenin bizi çabucak şampiyon yapmayacağını da biliyorum. Şampiyonluğa giden yollar dikenli yollardır. O yollarda bizi paçamızdan çekmek isteyenler olacaktır. Yeni şampiyonluklar yaşamak istiyoruz. Eyüpspor’la en uygun formda sinerjiyi yakalayarak amaca varmak istiyoruz.”