“Hiçbir zaman vazgeçen bir takım değiliz”

Rusya’nın Nizhny Novgorod kentinde oynanacak FIBA Şampiyonlar Ligi 8’li finalinde gayret edecek Pınar Karşıyaka’nın birinci amacı 5 Mayıs Çarşamba günü Çekya temsilcisi ERA Nymburk’u geçip yarı finale çıkmak.
Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya’da yapılacak FIBA Şampiyonlar Ligi 8’li final maçlarında yer alacak takımların yetenekli takımlara ve güzel başantrenörlere sahip olduğunu kaydetti.
Sarıca, tertipte tüm ekipler üzere eşit bahta sahip olduklarını da vurguladı.
Kadrodaki son Kovid-19 olayları nedeniyle bir müddet birlikte idman yapamadıklarını aktaran Sarıca, lakin bilhassa son 1 haftalık süreçte, ERA Nymburk maçına yönelik çalışmayı yapabildiklerini söz etti.
Formlarını üst düzeye çekmek için idmanlara devam ettiklerini lisana getiren Sarıca, “Şu an için yeterli durumdayız. Amath M’Baye’nin devam eden bir sakatlığı vardı fakat o da bizimle birlikte 2-3 gündür çalışıyor. Umut ediyorum ki çarşamba günü en âlâ halimizle alanda olup, o günkü maçı kazanmak için en âlâ olanı alana koyacağız. Turnuvanın sonuna kadar da orada kalmak en büyük gayemiz. İnşallah bunu başarırız.” diye konuştu.
“Her maç final”
Tertipteki her maçın final niteliğinde olduğunu aktaran Sarıca, “Gerçekçi olmak gerekirse 1 tane final maçımız var. O da çarşamba günü. Çarşamba günü kazanamadığımız takdirde turnuvaya devam edemiyorsunuz. Bu maçı kazanıp, sonra cuma, sonra da pazar gününü hayal etmek lazım.” dedi.
Gruptan şad olduğunu lisana getiren Sarıca, “Biz hiçbir vakit vazgeçen bir grup değiliz. Her gün alanda en yeterli performansını ortaya koyamıyorsunuz. Bu sene iki kez Kovid’le uğraşmamıza ve sakatlıklara karşın çok başarılı vakitler geçirdik.” sözlerini kullandı.
Sarıca, taraftarlarından mahrum bir yıl geçirdiklerini hatırlatarak, “Sezon öncesinde bir sürü insan müşahedelerinde Pınar Karşıyaka’nın taraftarsız olarak daha düşük modda kalabileceğini düşünüyordu. Biz istikrarı koruduk. Ligde birinci 3 içindeyiz. Hala ikincilik bahtımız var fakat bir istikrar var…” yorumunu yaptı.
Büyük kulüplerin bu istikrarı daima hale getirdiğini kaydeden Sarıca, “Şampiyonlar Ligi’nde son sekiz içinde evvel yarı finali hedefliyoruz, ondan sonra da finale kalmak en büyük isteğimiz, dileğimiz olacak.” diyerek kelamlarını tamamladı.