“Herkesin dualarını hissettik”

Fransa Ligue 1’de 2020-2021 dönemini güçlü rakibi Paris Saint-Germain’in 1 puan önünde tepede tamamlayarak, 10 yıl ortadan sonra tarihinin 4. şampiyonluğuna uzanan Lille’in Türk yıldızlarından Zeki Çelik, bu unutulmaz zaferi canlı telefon kontağı aracılığıyla katıldığı Öğlen Haberleri’nde beIN SPORTS’a anlattı.
Yakaladıkları tarihi muvaffakiyetten ötürü duyduğu memnunluğu lisana getirerek kelamlarına başlayan ulusal futbolcumuz, “Uzun vakittir bunun hayaliyle yaşıyorduk. Herkesin dualarını hissettik. Türkiye’de bu kadar takip edildiğimizi bilmek, bizim için çok gurur verici. Ülkemizi burada temsil etmek, şampiyon olmak çok hoş. Çok memnunuz. Lille’e birinci gelenlerden biri benim, çok zorluklar yaşadım. İdman ve lisan konusunda. Geçen sene, kadronun bu kadar düzgün olacağını hissetmiştim ancak şampiyon olacağımızı düşünmemiştim. Bu benim çok memnunluk verici. Alt liglerden buralara gelmek, şampiyon olmak, çok değerli bir şey. Amacım hala çok büyük.” tabirlerini kullandı.

Gruptaki öbür ulusal yıldızlarımızla ortalarındaki yakın alakaya değinen Zeki, “Haftada bir defa Burak abide buluşuyoruz, yemek yiyoruz. Bazen de Yusuf’a gidiyoruz. Her vakit bir aradaydık. Şampiyonluğu her gün konuşuyorduk. Bana Burak abiyi sordular, Luis Campos yanıma gelip sordu. Ben çok âlâ bir futbolcu olduğunu söylemiştim, ben demesem de alacaktı zati. Yusuf’u da danışmışlardı. Burak abi çok hırslı, kadroya ağabeylik yaptı. Ben performansını olağan görüyorum. Çok çalışıyor, bunu hak ediyor. Fransız taraftarlar bizi çok seviyorlar, Burak abiyi aslında görüyorsunuzdur. Burada Türk taraftarlar da var. Onları burada çok memnun ettik. Herkesten çok hoş iletiler aldık.” kelamlarını sarf etti.

Yaklaşan EURO 2020 hakkındaki görüşlerini de aktaran başarılı savunmacı, “Milli ekip için çok umutluyum. Bence üst düzeye çıkacağız. Yarı final, finale yanlışsız gideriz diye düşünüyorum, inşallah. Umudum o.” diyerek kelamlarını noktaladı.