“Hedeflerimiz de potansiyelimiz de büyük”

Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu, sportif manada son iki dönem daima yarışın içerisinde olduklarını, taraftarın dayanağını kalplerinde hissederek büyük bir özveriyle Trabzonspor ruhuna yakışır bir çaba örneği sergilediklerini belirtti.
Ağaoğlu, Trabzonspor mecmuasındaki yazısında, yedi ayı aşkın müddettir devam eden Üstün Lig seyahatinin sonuna yaklaştıklarını anımsattı.
Bu dönem Kovid-19 salgını, yaşadıkları sakatlıklar ve gibisi sıkıntıların kendilerini çok yorduğunu söz eden Ağaoğlu, artan kadro sayısı, sıkışık fikstür üzere yönetilmesi güç durumlara karşın futbolcu takımları, teknik heyet ve çalışanlarıyla yan yana durduklarını aktardı.
Ağaoğlu, sportif manada son iki dönem daima yarışın içerisinde olduklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti:
“Taraftarımızın takviyesini kalbimizde hissederek, büyük bir özveriyle Trabzonspor ruhuna yakışır bir çaba örneği sergiledik. Şampiyonluğu kıl hissesi kaçırdık ve 10 yıl sonra müzemize iki kupa götürdük. Ekonomik alanda başarılı bir idare anlayışı sergiledik, kulübün finansal durumunu sürdürülebilir hale getirdik, altyapıda yetiştirdiğimiz oyuncuları gruba kazandırdık. Altyapımızdan çıkan Yusuf Yazıcı’nın Avrupa’ya Türkiye tarihinin en yüksek bonservis bedeliyle satışını gerçekleştirdik. Bugün gönül rahatlığıyla söylüyoruz ki tüm bunları başarmış bir Trabzonspor var artık. Natürel ki yaptıklarımızdan tam manasıyla şad değiliz. Zira gayelerimiz de potansiyelimiz de büyük. Bu maksatlara uzanmak için her gün ter döken, Uğurcan ve Abdülkadir Ömür üzere Avrupa’nın yakından takip ettiği futbolculara sahip, Türkiye’nin en pahalı ekibi olan bir Trabzonspor var artık.”
Ağaoğlu, bunları yaparken geçmişi unutmadıklarını vurgulayarak, “Çünkü bugünlere kolay vakitlerden geçerek ulaşmadık. Bizim için zorluklarla doluydu. Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu olarak, bu gruba ve topluluğa sevdalı bir insan olarak asla ve asla şikayet etmeden ve yorulmadan çalıştım. Takım arkadaşlarım da birebir biçimde gece gündüz demeden mesai harcadılar. Şundan emin olun ki geldiğimiz nokta, Trabzonspor’un sportif ve finansal manada geleceğe emin adımlarla yürüyeceğinin göstergesidir.” değerlendirmesinde bulundu.
Taraftarlardan farklı kalmanın hüznünü yaşadıklarına değinen Ağaoğlu, “Elbette ki bu süreçte en üzgün olduğumuz husus taraftarlarımızdan, onların gücünden ve gücünden yoksun kalmamızdı. Motivasyonumuzu perçinleyen güzide taraftarlarımızın yer almadığı sessiz tribünlere karşı alana çıkmak büyük bir eksiklikti. İnşallah bu sıkıntı günler de geçecek. Salgın devrini sağlıklı biçimde atlatıp sizlerle buluşacağımız günlere ulaşacağız.” sözlerini kullandı.
“Size dünden daha fazla muhtaçlığımız var”
Ahmet Ağaoğlu, sponsorluk muahedeleri hakkında da bilgi vererek, şunları kaydetti:
“Size dünden daha fazla gereksinimimiz var. Stadyum gelirlerinden mahrum olmamız ve salgın nedeniyle firmaların sponsorluk mutabakatlarına yanaşmaması, gelirlerimizin de önemli manada azalmasına yol açtı. Bu yüzden her yeni dönem öncesinde büyük heyecanla beklediğiniz formalarımızı sizlerle buluşturduğumuzda eskisinden daha fazla istek göstermenizi bilhassa rica ediyorum. Bordo ve mavi renklerin asaletini, ulu tarihimizi, kültürümüzü ve coğrafyamızı yansıtan renk ve dizaynlarıyla TS Club’larda satışa çıkacak formaları çok beğeneceğinize eminim.”
Yaklaşan Ramazan Bayramı ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Ağaoğlu, bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitleri rahmet ve minnetle andığını belirtti.