“Hayatımın en özel günlerinden birini yaşıyorum”

Beşiktaş’ın yeni transferi Demokratik Kongolu futbolcu Jackson Muleka, siyah-beyazlı gruba geldiği için çok keyifli ve heyecanlı olduğunu söyledi.
Muleka, siyah-beyazlı kulübün toplumsal medya hesabında yer alan röportajında transferiyle ilgili, “Çok keyifli ve heyecanlıyım. Çok büyük bir kulüp olan Beşiktaş’a imza attım. Allah’a şükrediyorum. Hayatımın en özel günlerinden birini yaşıyorum. Umarım bunun karşılığını alanda, performansla herkese göstereceğim.” diye konuştu.
Beşiktaş taraftarını öven 22 yaşındaki futbolcu, “Taraftarlarımızın önüne çıkacağım günü dört gözle bekliyorum. Her oyuncu bu ağır atmosferi yaşamak ister. Buraya rakip olarak gelmiştim. Artık o taraftarı gerimde hissedeceğim.” tabirlerini kullandı.
Muleka, Beşiktaş taraftarının kendisine gösterdiği ilgiyle ilgili, “Beşiktaş’ın bana ilgisi ortaya çıktıktan sonra bilhassa Instagram’da bana takviye bildirisi attılar. Artık artık sıra bana geldi. Onların takviyesi ve ilgisine elimden gelenin en düzgününü yaparak, onları memnun ederek karşılık vereceğim.” değerlendirmesinde bulundu.
Beşiktaş’tan transfer teklifi aldığında kulübü kimseye sormadığını anlatan Muleka, “Zaten kendi gözlerimle bu atmosferi yaşadım. Beşiktaş’a karşı oynadığım günkü atmosfer çok etkileyiciydi. Bundan ötürü kimseye sormama, sorgulamama gerek kalmadı. Buradaki atmosfer, kulübün ve topluluğun büyüklüğü ile tarihiyle ilgili bilgim vardı.” diyerek kelamlarını tamamladı.