“Hayal kurarken, düşlerimizde kaybolmamamız gerekiyor”

Chelsea ile Porto ortasında oynanacak Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanş müsabakası öncesi iki kadronun teknik yöneticisi kameraların karşısına geçti ve uğraşa dair görüşlerini lisana getirdi.
Birinci maçı 2-0 kazanan Chelsea’nin menajeri Thomas Tuchel, “Ben bu kulübe şampiyonluklar kazanmaya geldim. Bu yüzden her maçı kazanıp, sonuca ulaşmak istiyorum. İlerleyen periyotta Avrupa’da bir kupa kazanabilir miyiz? Bunu şimdilik bilemem lakin tahminen 2, 3 yahut 5 yıl içinde olabilir. Ama şu an için en şiddetli maçımız; oynayacağımız maç. Bu yüzden hayal kurarken, düşlerimizde kaybolmamamız gerekiyor” değerlendirmesini yaptı.
Porto Teknik Yöneticisi Sergio Conceicao ise; mutlak konsantrasyonla gayrete çıkmaları gerektiğinin altını çizdi. Rövanşta kompakt bir oyun ortaya koyma zorunluluklarının bulunduğunu lisana getiren portekizli çalıştırıcı, “Gol atıp birebir vakitte yemememiz gerekiyor. Aksi takdirde işimiz zorlaşır. Maçtaki stratejimiz de bu tarafta olacak” diye konuştu. Bu dönem oynadıkları her müsabakada kulüp ideolojisine yakışır oyun oynadıkları yorumunu yapan Conceicao, “Hiçbir maçta Porto’nun kendine has oyun tarzından taviz vermedik. Chelsea karşısında da bu değişmeyecek” tabirlerini kullandı.