“Hakem sertliğe müsaade etti”

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldıkları maçın akabinde beIN SPORTS mikrofonlarına konuştu.
Müsabakayı kıymetlendiren Kartal, “İyi başlayabilirdik ancak birinci yarı derbilerin zorluğunu herkes bilmektedir. Biz de bunun sıkıntı olacağını ve güçlü bir maç geçeceğin kestirim ediyorduk. Bugün kendi taraftarı önünde birinci yarı prestijiyle baktığınız vakit rakip çok sert oynadı, hakikaten çok sert oynadı. Bu kadar sertliğe hakem de biraz müsaade etti. Lakin sonuç olarak baktığınız vakit biz birinci devre hatta şöyle de söyleyebilirim, 55.dakikaya kadar biz kendi istediğimi oyunu bir türlü oynayamadık. Zira oyun çok durdu, çok faullü oldu, çok sert bir maç geçti ve bir türlü topun bizde kalmasını, daha fazla topun suratını artırarak biz kendi oyunumuzu oynayamadık. Bununla bir arada 1 gol attık, 1 tane çizgiden çıkan top var, bir tane de Serdar kaleye vurmayıp İrfan’a çıkarsa 1 gol daha atabilirdik, olmadı fakat sonuç olarak bugün uygun uğraş ettik.”
Eksik oyunculara dikkat çeken deneyimli teknik adam, şöyle konuştu:
“7 tane oyuncumuzdan mahrum buraya geldik. Tamam, 7 tane oyuncumuz yok ancak birtakım oyuncular var mesela bizim kilit oyuncularımız. Beşiktaş’ın da 2-3 tane oyuncusu yoktu ancak bizim en kıymetli kilit oyuncularımız yoktu. Buna karşın oyuncuları alanda verdikleri çabayla en azından bugün alandaki oyuncularımın onları aratmadığını düşünüyorum. Natürel ki olağan kaidelerde bugün oynayabilseydik bu maç daha farklı olabilirdi.”