“Hakan hoca otoriteleri altüst eden birisi”

Spor Toto Muhteşem Lig takımlarından GZT Giresunspor’un kulüp lideri Hakan Karaahmet, kendisinin vazifede olduğu sürece teknik yönetici Hakan Keleş’in kadronun başında kalacağını söyledi.
Karaahmet, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında, çok uygun bir muvaffakiyet yakalayarak Harika Lig’de kaldıklarını belirtti.
Giresunspor’un çok az bir bütçeye sahip olduğunu vurgulayan Karaahmet, bir yandan borç ödeyip, bir yandan da kadrosu ayakta tutarak ligde kalmayı başardıklarını kaydetti.
Gelecek dönem da Üstün Lig’de uğraş edeceklerini lisana getiren Karaahmet, şu değerlendirmede bulundu:
“Seneye de Fenerbahçe, Galatasaray Giresun’a gelecek. Seneye çok daha uygununu yapacağız. Biz bir şeyleri birlikte başardık, birlikte yaptık. Bencillik hiç yapmadım. Ortak noktamız Giresunspor. Biz ‘düşmeyeceğiz’ dedik, ‘kendimize güvenelim, birlikte olalım’ dedik. Geldiğim birinci toplantıda söyledim. Biz büyükşehir değiliz fakat kalabalık bir kentiz. 2,5-3 milyonu bulan bir topluluğuz. Giresunspor’un karşılaştığı gruplara bakın. Giresunspor’un yaptıklarını anlatınca her şey ortaya çıkıyor. Artık ben de anlatmıyorum, Giresun’un muvaffakiyet öyküsünü Türkiye anlatıyor.”
Karaahmet, Türkiye’nin takdir ettiği en sempatik ekiplerden biri haline geldiklerini söz ederek, “Futbolla ilgilenmeyen şahısları bile keyifli eden bir Giresunspor var ortada. Ancak Giresun’da kimileri keyifli değil, bunun nedenini anlayamıyoruz. Ne istiyorsunuz, bunun altında öbür neler aranabilir ki? Mutluluğumuzu yaşayalım.” halinde konuştu.
“O masada Giresunspor ayakta kaldı”
Giresunspor’un kümede kalma uğraşı verdiği ekiplere dikkati çeken Karaahmet, “Bizim rakip ekiplerimizin dayanaklarına bakın, bütçelerine bakın. Rizespor’un borcuna bakın. İzmir ekipleri ne kadar büyük. Malatya büyükşehir kadrosu. O masada Giresunspor ayakta kaldı.” diye konuştu.
Karaahmet, kendisinin misyonda olması halinde teknik yönetici Hakan Keleş’in de devam edeceğini aktararak, kelamlarını şöyle tamamladı:
“Hakan hocaya ‘gelecek sene kalacak mısın?’ dedim. ‘Sen kalacaksan kalırım’ dedi. Elinde bir liste var elbette. Hakan hoca süper bir hoca, otoriteleri altüst eden birisi. ‘Giresunspor 10 puan alır düşer’ diyenler vardı. En kısıtlı imkanlar vardı. Çok para harcamayacağız. Bizde fazla para harcama olmayacak. 160 milyon olan borç, 35-40 milyon lira aşağı indi. Bir kısmı da kurumlara olan borçlar. Her şeye karşın, takviye falan da olsa daha fazla şey yapabilseydik.”