“Gol atacak bir forvet oyuncusuna ihtiyacımız var”

Spor Toto Harika Lig’in 36. haftasında alanında Fenerbahçe ile derbide 1-1 berabere kalan Beşiktaş’ın teknik yöneticisi Valerien Ismael, hak ettikleri 3 puanı alamadıklarını söyledi.
Vodafone Park’ta oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ismael, siyah-beyazlı taraftarlara dayanaklarından ötürü teşekkür etti.
Çok fazla eksiklerinin olduğu bir maça çıktıklarını vurgulayan Ismael, “İlk 11’imizde çok oyuncu değiştik. Kimi arkadaşları yepyeni durumlarında oynatamadık. Maçın başında gol yedik, istediğimiz bir başlangıç değildi. Daha sonra istediğimiz mentaliteyi gösterdik. Birinci yarı ziyadesiyle fırsat bulduk. 2. yarının birinci 20 dakikasında kusursuz oynadığımızı düşünüyorum. Beşiktaş’ı gelecekte bu türlü görmek istiyorum. 2. yarının birinci 20 dakikasındaki imgeyi geleceğe yaymak istiyorum. 2 tane de talih bulduk Larin ile maalesef galibiyeti getirecek golü atamadık. 3 puanı hak etmiştik. Maçın sonuna kadar bu enerjiyi gösterdik fakat kazanamadık, üzgünüz.” diye konuştu.
Önümüzdeki dönem gol yollarında işi bitirecek bir santrfora gereksinimleri olacağını aktaran Ismael, şöyle devam etti:
“Önümüzdeki sene gol atacak, işi bitirecek forvet oyuncusuna muhtaçlığımız olacak. Bugün de fırsatlar elde ettik. Önümüzdeki döneme da hazırlanıyoruz. Bu kaliteye sahip olmaya çalışacağız. Transfer konusunda çok fazla işimiz var. Gerçek futbolcuyu bu kulübe uygun oyuncuları bulmak değerli olacak. Son 2 maçta sistemimiz tıpkı değil esneklik gösterdik. Çok da fazla fırsat bulduk. Galibiyet odaklı tempolu oyun istiyoruz. İstediğimiz duruma uygun oyunculara odaklanacağız. Bugün özelinde çok eksiğimiz vardı. Onların yerine oynayanlar düzgün iş çıkardı. Gelecekte esneklik gösterebileceğimiz konusunda düzgün sinyaller aldım. Şu an sistemimiz bu.”
Ghezzal ile genç oyuncuların bugün özelinde en çok öne çıkan isimler olduğunu tabir eden Ismael, gençlerin kıymetine değindi.
Ismael, Vida’nın mukavelesine ait şimdi bir karar almadıklarını belirtti.