Giresunspor, Süper Lig’de de Hakan Keleş’e emanet

Harika Lig’in yeni grubu GZT Giresunspor’un lideri Hakan Karaahmet, yeni dönemde teknik yönetici Hakan Keleş ile devam edeceklerini bildirdi.
Karaahmet, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği basın toplantısında, şampiyonluğun çok kolay olmadığını, çok emek harcadıklarını söyledi.
Yeni süreçte tüm kısımların rastgele bir ayrım olmadan yalnızca Giresunspor’un etrafında buluşması gerektiğin belirten Karaahmet, “Herkes dargınlığını küskünlüğünü bir tarafa bırakmalı. Artık Giresunspor diye bir şampiyon var, Giresun kentini taşıyan bir lokomotif var. Kentin bu şampiyonlukla yeni bir sinerjiye muhtaçlığı var.” dedi.
Karaahmet, her vakit kentin ekibi olma maksatları olduğunu lisana getirerek, “Ben yalnızca Giresunspor’u bir spor kulübü olarak düşünmedim. Her toplumsal faaliyetin, her sorunun içinde olmalı Giresunspor. Bu kentin kadrosu olmak bu türlü, kentin her şeyinde olmak lazım.” diye konuştu.
Yeni dönemle ilgili planlamalara başladıklarını tabir eden Karaahmet, idare surasıyla bu akşam bir ortaya geleceklerini ve bir ekip kararlar alacaklarını kaydetti.
Lider Karaahmet, şu anda mevcut grupla ilgili raporların gelmeye başladığını belirterek, şöyle devam etti:
“Her şey yanlışsız halde yapılmaya devam edecek. İnşallah Giresunspor, Üstün Lig’de de uygun konuşulan bir ekip olacak. Herkes şu bahiste rahat olsun, Giresunspor Kulübünü korumak değerli. Yalnızca grupla ilgili kararlar almak değil kulübü korumak kıymetli. Geldiğimizde yaşadığımız faciayı gördük, kimsenin bu kulübü ziyan vermemesi için elimizden geleni yapacağız.”
“Kimse bizden maceralar beklemesin”
Yeni borçlar yapmayacaklarını vurgulayan Karaahmet, “Bu kulüplerin yaşaması lazım. Eski borçları ödeyerek, yeniyi de yapılandırarak bu işi yapmaya çalışıyoruz, kimse bizden maceralar beklemesin. Kendimizi bilen, ne yaptığımız bilen bir yapı oluşturacağız.” değerlendirmesinde bulundu.
Hakan Karaahmet, kulübe yeni tesis kazandırmak içi taleplerinin olduğunu aktararak, süratle Giresunspor’a, Harika Lig’e yakışır bir tesis kazandırılması gerektiğinin altını çizdi.
Teknik takım konusuna değinen Karaahmet, “Teknik takım konusunda Hakan hocamızla devam kararımızı almıştık, çok fazla teknik yönetici değiştiren bir kanıda değilim. Taraftarımız da vakit zaman Hakan hocamızı eleştirdi bu olağan, beni de eleştiren oldu. Birtakım taraftarlarımızdan Eren Tozlu böyleydi, şu böyleydi diyenler oldu, onlar artık pişman oluyorlar. Çok sabırsız olmamak lazım.” sözlerini kullandı.
Karaahmet, dönem başında TFF 1. Lig’de 25 milyon liralık bir grup kurduklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:
“Rakiplerinin hepsi üç kat maliyetli, bırakın onları 10 ekip Giresunspor’dan daha fazla maliyetli. Giresunspor 80 milyon lira ile şampiyon olsaydı Muhteşem Lig’de hiç bir şeyi kalmazdı. Onu da bunu da alalım deseydik, Harika Lig’e çıksak dahi o tabloyu kaldıramazdı bu kulüp. Maalesef bizden evvel denenen şey bu olmuş. Ayakları yere basmayan gayeler koymak daima ziyan vermiş. Bizim kadroda en yeterliler ortasında Erol Can Akdağ, Sergen Piçinciol bakarsanız kaça oynadığını, işin para olmadığını anlarsınız. Bu iş yalnızca para sorunu değil, burası çok pahalı aslında. Giresunspor Kulübünün şu anda geçen yıldan gelen borcundan 22 milyon lirasını ödedik, 25 milyon liralık ekip kurduk, 10 milyon lira da prim verdik. Bunun hakikaten değeri çok kıymetli. Yanlışsız yaparsanız bu bu türlü olur.”
İnanılmaz genel şura kararı
Fevkalâde Genel Heyet kararı alacaklarını lisana getiren Karaahmet, “Yönetim heyeti toplantısı sonrası kongre konusunda konuşacağız, borçlanma limitleri konusuna çalışma yapacağız, her isteyen temlik koyamayacak. Ne idare heyeti ne lider. Borç veriyoruz alabildiğimiz kısmını alabiliyoruz, kalanı dönem sonunda bağışlayacağız.” dedi.
Hakan Karaahmet, genel konseyin bununla ilgili olacağını söz ederek, “Bunların hepsi tüzükte olacak. Bundan sonra ben para verdim paramı istiyorum yok artık. İki tane sonucun var ya kahraman olursun ya önüne bakıp çıkarsın. Şayet geldiyseniz karar verdiyseniz bu.” diye konuştu.
“Giresunspor, Harika Lig’de kalmalı”
Harika Lig’de yanlışsız kararlar vererek hareket etmenin gerektiğini vurgulayan Karaahmet, şunları kaydetti:
“Çünkü daha acımasız bir arena, ancak ben Giresun kentinin Harika Lig’de bir müddet kalmasını istiyorum. Ne kadar uzun müddet, onu anlayacağız fakat Giresunspor Muhteşem Lig’de kalmalı. Bunu 44 yıl evvel yaptığında birçok ekip yoktu. Bu ekibin geninde var, bunu yapabilir. Ben Giresunspor’un yeterli şeyler yapacağını düşünüyorum.”
Hakan Karaahmet, kulüp tarafından açıklanmayan hiçbir transfere prestij edilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Çünkü transfer algısı denen şey var, bunlara kanmayım. Giresunspor’un bir yaş hududu, yaş ortalaması, muhakkak kriterleri var. Giresunspor kriterini değiştirmiyor. İsmi geçenlerle ilgili biz duyurana kadar hiçbir şey gerçek değildir. Bu türlü kamuoyunda algı isimleri atanlara çok fazla prestij etmeyin.” formunda konuştu.
Bir gazetecinin sportif yöneticilik konusundaki soruya Karaahmet, “Bülent Bölükbaşı’nı soruyorsunuz, Bülent aslında daima içimizdeydi, yeni dönemde da yanımızda olacağını düşünüyoruz. Son derece mütevazi, işi bilen, çok fazla büyük paralarla futbolcular almaya karşı olan, geçmişte Giresunspor’a kaptanlık yapan biri. Şuna dikkat ederseniz; Giresunspor’da geçmişi olan biri de Hakan Keleş, kaptan Eren Tozlu, artık Bülent Bölükbaşı ile anlaşırsak o da bizimle olacak.” karşılığını verdi.
Lider Hakan Karaahmet, stadyumda hoş bir kupa merasimi yapmak istediklerini, gerekli müsaadeler konusunda süreci takip edeceklerini kelamlarına ekledi.