“Giresunlulara bu mutluluğu yaşatmak istiyoruz”

TFF 1. Lig gruplarından GZT Giresunspor’da, kulüp lideri Hakan Karaahmet, yeşil-beyazlı takımı özlediği, umut ettiği, yıllardır hayal ettiği yere ulaştırmak için son 3 maçta ellerinden gelenleri yapmaya devam edeceklerini söyledi.
Karaahmet, COVID-19 sürecinde kendilerinin de gelgitler yaşadıklarını, her şeye karşın Muhteşem Lig yarışı içerisinde olduklarını belirtti.
Ligde başkan durumda bulunduklarını, kalan 3 maçlarını da kazanarak 44 yıllık hayali gerçekleştirmek istediklerini tabir eden Karaahmet, “Başladığımız günden bugüne kadar olan tempoda, tıpkı istek ve istekle son 3 maçımızı da kazanmak istiyoruz. Giresunspor’u özlediği, umut ettiği, yıllardır hayal ettiği yere ulaştırmak için son 3 maçta elimizden gelenleri yapmaya devam edeceğiz.” dedi.
Karaahmet, idare olarak yanlışsız şeyleri yaptıklarını, muvaffakiyetlerinin altında bunun yattığını kaydederek, şöyle devam etti:
“Futbolda inandığınız işleri yaparsanız, hakikat şeyleri, yanlışsız planlamaları yaparsanız ve en değerlisi yolda bu planlarınızı değiştirmezseniz, bu yalnızca futbol için değil, her dal için geçerli, aşağı üst bir muvaffakiyet yakalarsınız. Giresunspor’un ekonomik olarak da bir başarısı var. Kadro maliyetleri sıralamasında 10. sıradaki bir grup bu. Orada bile bir muvaffakiyet var. Sportif muvaffakiyetin dışında. Bunu bekliyor muyduk? Evet. Hakikat şeyleri yapıyoruz.”
“Futbolcularımıza güveniyoruz”
Futbolculara güvendiklerini ve dönem sonunda kendilerini Muhteşem Lig’e taşıyacaklarına inandıklarını lisana getiren Karaahmet, şunları söyledi:
“Biz başta da bu planlamayı yaparken bunu bekliyor muyduk? Evet. Yaptığınız işleri yanlışsız yaparsanız karşılığı kesinlikle olacaktır. Ben futbolcu arkadaşlarımın bugüne kadar verdiği emeklere sonsuz teşekkür ediyorum. Onlara bizim biraz daha muhtaçlığımız var. Onların bu emeklerine, istek, isteklerine. Onlar üzerine düşecekleri yapacaktır. Ondan hiç kuşkumuz yok. Zira bugüne kadar yaptılar. Bundan sonra da yapacaklar.”
Karaahmet, oyunculara ödemelerinin yapıldığını, kendilerine özel şampiyonluk primi de hazırladıklarını belirtti.
Gelecek için planlamalarının bulunduğuna işaret eden Karaahmet, öncelikle ligde kalan 3 maça odaklandıklarını, dönem sonunda muvaffakiyetin gelmesinin akabinde onlara yoğunlaşacaklarını aktardı.
“Giresunlulara bu memnunluğu yaşatmak istiyoruz”
Karaahmet, yurt içi ve yurt dışında yaşayan Giresunluların da kendileri üzere büyük heyecan içerisinde olduklarını söz ederek, “Giresun nüfusunun çoğunluğu dışarıda. Almanya’da, ABD’de, yurt için de her yerde Giresunlu var, görebilirsiniz. Onlar bu sene çok heyecanlılar. Onlar bu sene bu işin tamama ermesini çok istiyorlar. Biz de bu memnunluğu yaşatmak istiyoruz.” diye konuştu.
Gelinen süreçte kendisinin de tarifsiz hisler içerisinde olduğunu lisana getiren Karaahmet, kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Hayalimiz gerçekleştikten sonra gerçek hislerim ortaya çıkacak. Şu anda yalnızca bir gayeye kilitlenmiş takımdan birisiyim. İsmi lider olur, öbür bir şey olur, değerli değil. Beklediğimiz başarıyı yakaladığımızda o vakit daha çok hissedeceğim. Ben hala misyonumuzun bitmediğini, vazifemizi tamamına erdirmemiz gerektiğini, ne vakit ki son düdük çaldığında, Giresunspor şampiyon olduğunda işte o gün hislerimi nasıl söz ederim, Giresun karşılaması mı oynarım? Yoksa öteki bir şeyler mi yaparım, onu bilmiyorum.”
Karaahmet, TFF 1. Lig’in çekişmeli ve heyecanlı, hatta Avrupa’daki birtakım liglerden bile daha güç olduğunu kaydederek, “TFF 1. Lig güç bir lig. Burada kendisini ispat etme gayreti veren futbolcular çok fazla. Onların uğraş gücü daha yüksek. O yüzden bu lig, en sıkıntı liglerden biri.” değerlendirmesinde bulundu.