Gençlerbirliği’nden ‘VAR’ isteği

Gençlerbirliği Kulübü Basından Sorumlu Asbaşkanı Muammer Akyüz, Spor Toto 1. Lig’de bu dönem kıran kırana bir gayret yaşandığını belirtti.
Akyüz, 2-1 kazandıkları Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçının akabinde açıklamalarda bulundu.
Maçın başında geriye düşmelerine karşın kazanmasını bildiklerini vurgulayan Akyüz, “Direklerden dönen toplardan birkaçı bile gol olsaydı fark daha da açılabilirdi.” tabirini kullandı.
“Bulunduğumuz ligde kolay kolay görülemeyecek, kıran kırana bir gayret yaşanmaktadır.” değerlendirmesinde bulunan Akyüz, şöyle devam etti:
“Tabii ki gönlümüz kadromuzun düşme sınırında değil de şampiyonlukta gayret etmesini istek ederdi. Lakin devraldığımız kaideler buna uygun değildi. Buna karşın büyük zorluklarla kurduğumuz takımımız ekip olma yolunda büyük uğraş vermektedir. Erzurumspor maçı ile ilgili ortaya koydukları performansları nedeniyle teknik heyetimize ve futbolcularımıza teşekkür ediyoruz. Fakat temel teşekkürü 90 dakika hiç durmadan gruplarını destekleyerek maç boyunca onları maçtan düşürmeyen taraftarlarımıza ediyoruz.”
“VAR sistemi bu ligde de uygulanmalı”
Muammer Akyüz, hakem yanılgıları nedeniyle kıymetli puan kayıpları yaşadıklarını savunarak, şunları kaydetti:
“Bu dönem hakem kusurları yüzünden başta bizim kulübümüz olmak üzere diğer kulüplerin de canı yandı. En az 10-12 puanımız yok edildi. Natürel ki hakem kusurlarının tümünü makûs niyetli olarak kıymetlendirmemiz, hakemlerimize haksızlık olur. Lakin bilhassa genç ve deneyimsiz hakemlerimizin bu yükü kaldıramadıkları aşikar olmuştur. Federasyonumuzdan en büyük beklentimiz; önümüzdeki dönem için hakem eğitimlerine daha çok değer verilmesi ve bilhassa VAR sisteminin bu ligde de uygulanmasıdır.”