“Gelin, bu seçimli genel kurulda bir rekor kıralım”

Beşiktaş Kulübü Lideri Ahmet Parıltı Çebi, bundan sonra ekonomik kurallara uygun, kulübün iktisadını düzeltmeyi amaçlayan, sportif faaliyetlerde başarıyı altyapıdaki çocuklarla başarabilen bir idare biçimi benimseyeceklerini belirterek, “Az harcayarak çok muvaffakiyet elde edebileceğimiz bir nizamı kurmaya çalışacağımızı buradan beyan etmek istiyorum.” dedi.
Çebi, Spor Toto Muhteşem Lig’in 37. haftasında yarın Göztepe’ye konuk olacak Beşiktaş kafilesiyle geldiği İzmir’de, bir düğün salonunda idare şurası üyeleriyle buluştu.
Aktiflikte bir konuşma yapan Çebi, geçen dönem Göztepe’nin stadında şampiyon olduklarını anımsatarak, İzmir’in kendileri için bereketli ve yerinin başka olduğunu söyledi.
Önlerinde bir seçimin olduğunu hatırlatan Çebi, “Muhtemelen 28 ve 29 Mayıs tarihlerinde mali ve idari genel heyetimizi ve seçimli genel heyetimizi yapacağız. Bütün Beşiktaşlı genel konsey üyesi dostlarımızın o gün orada olmalarını istirham ediyorum, rica ediyorum. Zira seçime ne kadar çok aday girerse, ne kadar çok genel şura üyemiz orada olursa bu öteki kulüplerimizin karşısında bizleri güçlü kılacaktır. Bu sebeple bu seçimde bilhassa kime oy verilecek verilsin. Bunun hiçbir değeri yok. Herkesin gönlünde bir aslan yatar, beğendikleri vardır.” diye konuştu.
Çebi, tüm genel konsey üyelerine seslenerek, “Gelin, bu seçimli genel şurada bir rekor kıralım. 10 bin kişi. Geçen sefer galiba 8 bin küsur bireydik. Bu sefer 10 binin üzerine çıkmayı hedefleyelim. 17-18 bin genel konsey üyemizin oy kullanma hakkı var. Ah keşke sıhhatleri sıhhatleri yerinde olsa da hepsi gelseler. Ne olur istirham ediyorum o gün lütfen orada olun.” sözlerini kullandı.
“2,5 yıl boyunca Beşiktaş’a hizmet etmeye çalıştım”
Bir devir daha aday olmak için genel konseyde huzura çıkacağını aktaran Çebi, şöyle konuştu:
“Soranlar var, ‘Politikanız ne? Kendinizi anlatır mısınız?’ diyenler var. 2,5 yıl boyunca Beşiktaş’a hizmet etmeye çalıştım. Genel konsey üyelerine benim kendimi anlatmak üzere bir durumum olduğunu düşünmüyorum. Lakin bundan sonrası için ne düşündüğümüzü siz genel konsey üyelerimize tabir etmek mecburiyetim olduğunu da çok âlâ biliyorum. Bundan sonra ekonomik koşullara uygun, kulübümüzün iktisadını düzeltmeyi amaçlayan, sportif faaliyetlerde başarıyı altyapıdaki çocuklarımızla başarabilen bir idare biçimi benimseyeceğimizi, az harcayarak çok muvaffakiyet elde edebileceğimiz bir sistemi kurmaya çalışacağımızı buradan beyan etmek istiyorum. Bugüne kadarki olan 30 aylık süreçte yalnızca ve yalnızca idari ve mali manada yapılmış olan bir sürü kusurlu kontratlardan kurtulma uğraşı verdik. Artık bu saatten sonra da yeni yapılacak düzgün ve nizamlı kontratlarla Beşiktaş’ımızın geleceğini sportif muvaffakiyet manasında kovalarken de iktisadını derlemeye ve toparlamaya başladığımız bir sürecin tarafımızdan başlatılacağını, siyasetimizin ve siyasetimizin bundan sonra bu olacağını arz etmek istiyorum.”
Çebi, daha sonra genel heyet üyeleriyle sohbet edip, fotoğraf çektirdi.