“Galatasaray’ı E-Spor’da ileriye taşıyacağız”

Galatasaray E-Spor kadrosunun faaliyetleri 1905 GSYİAD’a (Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği) devredildi.
Türk Telekom Stadı’nda düzenlenen evre sürecinin imza merasimine Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek ile 1905 GSYİAD Lideri Metin Öztürk katıldı.
Merasimde konuşan Özbek, sarı-kırmızılı kulübün, dijital dünyada büyük bir yer tutan E-Spor mecrasına 2016 yılında giriş yaptığını belirterek, “Bildiğiniz üzere E-Spor, bir strateji oyunu. Statlarda on binlerin, ekran başında da milyonların takip ettiği, çağımızın çok kıymetli bir strateji oyunu. Bugün prestijiyle Galatasaray’ın E-Spor’daki faaliyetlerini daha üste çekmek için 1905 GSYİAD ile ortaklaşa bir çalışma içine girdik. Her vakit Galatasaray’ın ve projelerinin yanında olan 1905 GSYİAD’a teşekkürlerimi iletiyorum.” sözlerini kullandı.
Metin Öztürk de her vakit Galatasaray’a hizmet etmeyi amaçladıklarını lisana getirerek, “Sadece Türkiye’de günde 4 milyon kişi E-Spor’da oynuyor. Bunlar strateji oyunları. Artık bilgisayarlar buna nazaran üretiliyor. E-Spor, bugün basketbol ve voleybolun önüne geçmiş durumda. Galatasaray elbette bunun içinde yer alacak. Liderimize bize itimatları için çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Galatasaray markasını E-Spor’da ileriye taşıyacağız.” diye konuştu.