F1’de e-spor heyecanı başladı

Formula 1 pistlerinin simülasyonu üzerinden bilgisayar oyunu meraklıalrının katıldığı Formula 1 E-Spor serisi yarışları dün başladı.
2020 dönemi için dört farklı pistte üçer yarış üzerinden yapılacak seride pilotlar, toplam 12 yarışta puan toplamak için uğraş edecek. 2020 döneminde birinci yarış Bahreyn pisti simülasyonu üzerinde yapıldı. 20 çeşit üzerinden yapılan birinci ayakta Alfa Romeo kadrosu ismine yarışan Hollandalı Jarno Opmeer birinci sırada damalı bayrağı gören isim oldu.
İkinci ayak yarışı 19 tıp üzerinden Vietnam pisti simülasyonu üzerinde yapıldı. Formula 1 E-Spor serisinin geçen sezonki şampiyonu İtalyan David Tonizza, Bahreyn pistindeki yarışta sonuncu olsa da bu sefer kazanan isimdi.
Dün yapılan üçüncü ve son yarış Çin Grand Prix’sinin yapıldığı Shanghai pisti simülasyonu üzerindeydi. Birinci yarışı da kazanan Jarno Opmeer, Red Bull grubu ismine yarışan Marcel Kiefer’i geçerek günün ikinci yarış birinciliğini elde etti.
Formula 1 E-Spor serisinde Kıbrıs doğumlu Salih Saltunç da Williams ekibi ismine yarıştı. Saltunç birinci yarışı 14. sırada tamamlarken ikinci yarışı tamamlayamadı, son yarışta ise 12. olarak günü puansız kapattı