E-Spor hakkında ilk e-kitap yayınlandı

Sakarya E-Spor’un kurucusu Orçun Kamil Kabadayı, E-Spor hakkında bir e-kitap paylaştı. “A’dan Z’ye Espor” ismiyle paylaşılan ve dalla ilgili yayınlanan birinci e-kitap olma özelliği taşıyan bu kitapta E-Sporun tarihi, E-Sporcu olmak için yapılması gerekenler ve kesimin geleceğine yönelik bilgiler yer alıyor.

Kitabın müellifi Orçun Kamil Kabadayı: “Türkiye’de bu bahis hakkındaki kaynakların yetersiz olduğunu gördüğüm vakit katiyen E-Spor faaliyetleriyle ilgilenenler için bu türlü bir kaynağı hayata geçirmek istedim ve bu kitabı siz kıymetli okuyucuların beğenisine sundum. Bu çalışmanın hedefi artık değerli bir kesim haline gelmiş E-Sporun; ne olduğunu, bir spor kısmı olup olmadığını, faydalı mı yoksa ziyanlı mı olduğunu, Türkiye’de ve Dünya’daki pozisyonunu A’dan Z’ye anlatmak ve akıllardaki soru işaretlerini en aza indirgemektir.” diye konuştu.

Orçun Kamil Kabadayı kimdir?
29 Mayıs 1994 Sakarya doğumlu olan Orçun Kamil Kabadayı, E-Spor ile 2016 yılında Counter-Strike: Küresel Offensive Dünya Şampiyonasıyla tanıştı. 2018 yılında Sakarya E-Spor kadrosunu kuran Kabadayı, girişimcilik üzerine bir çok eğitim aldıktan sonra yazdığı “A’dan Z’ye Espor” isimli kitabı, IOS ve Android marketlerden hizmete sundu.