Ceferin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup

Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Nihat Özdemir, beIN SPORTS ekranlarında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdemir, UEFA Lideri Aleksander Ceferin’in finalin İstanbul’dan alınma kararının akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazdığını söyledi.
Basında çıkan haberleri yalanlayan Özdemir, “‘Kuzu kuzu oynayacaklar, benim ağzımdan çıkmış bir cümle değil. Bir gazete yazdı lakin ben bu türlü bir şey söylemem.” dedi.
Özdemir, İngiltere’nin getirdiği seyahat yasağının akabinde Şampiyonlar Ligi finalinin Atatürk Olimpiyat Stadı’ndan alınmasını ise şöyle yorumladı:
“Maalesef Birleşik Krallık, siyasi bir karar aldı. Bu maçın Wembley’de oynanmasına karşı geldik. UEFA da, İngiliz kadrolarının isteklerini yerine getirmedi ve maçı Portekiz’e verdi.”
2023 yılında finali Türkiye’de düzenlemek istediklerini söyleyen Özdemir, “İnanıyoruz ki UEFA bize, 70.000 kişinin seyredeceği bir finali verecek. 2023’e talibiz. Neden 2023? Zira Cumhuriyetimizin 100. yılı olduğu üzere, TFF’nin de 100. yılı. UEFA birinci idare heyeti toplantısında bunu açıklayacak” biçiminde konuştu.
UEFA Lideri Ceferin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazdığını söyleyen Özdemir, şöyle konuştu:
“Ceferin, ‘Bu maçı sizden alıyoruz fakat karşılıında seyircili maçlar vereceğiz’ dedi.”