Berke Özer’den Fenerbahçe’ye veda

Fenerbahçe’de kontratı sona eren kaleci Berke Özer, sarı-lacivertli kulübe ve taraftarlara veda etti.
Toplumsal medya hesaplarından veda açıklaması yayımlayan 22 yaşındaki file bekçisi, “Kahramanlarımın forma giydiği, genç yaşta bir taraftarı olarak kapısından adım attığım kulübümden, Fenerbahçe’mden ayrılıyorum. Hislerim karmakarışık. Ne anlatsam, ne söylesem eksik olacak. Kendimi bildim bileli renklerini her gördüğümde kalbimi titreten, 4 yıldır ise büyük bir gurur ile sırtımda formasını, kalbimde armasını taşıdığım çocukluk aşkımdan ayrılmak benim için hakikaten sıkıntı. Lakin biliyorum ki o kapı bana her vakit gerisine kadar açık.” tabirlerini kullandı.
Sarı-lacivertli kulübe en yeterli biçimde hizmet etmeye çalıştığını vurgulayan Berke Özer, şunları kaydetti:
“Bu geçen müddet benim için inanılmaz bir deneyim oldu. Bana birinci günden itibaren büyük dayanak oldunuz. Sizlerle birlikte üzüldüm, sevindim, ağladım, güldüm. Sevgili ailem, Fenerbahçe’me tahminen saha içinden artık dayanak olamayacağım lakin kalbim ve ruhum ile tüm dayanağım sürecek. Bu ayrılık asla bir veda değil. Fenerbahçe’nin bir modülü, bir taraftarı olmanın gururunu ve memnunluğunu her vakit en derinden yaşamaya devam edeceğim. Bu süreçte bana dayanaklarını esirgemeyen liderimiz Sayın Ali Koç’a, yöneticilerimize, hocalarıma, grup arkadaşlarıma, tüm kulüp çalışanına ve beni hiçbir vakit yalnız bırakmayan büyük Fenerbahçe taraftarına çok ancak çok teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin.”
Fenerbahçe Kulübünden yapılan açıklamada ise Berke’nin paylaşımı alıntılanarak, “Bu forma ona hizmet edenleri unutmaz. Yolun açık olsun, muvaffakiyetler seninle olsun Berke Özer.” denildi.
Berke Özer, 2018-2019 dönemi başında Altınordu’dan transfer olduğu Fenerbahçe’de toplam 20 maça çıktı. 22 yaşındaki kaleci, 2019-2020 ve 2020-2021 dönemlerde Belçika takımı Westerlo’da kiralık olarak forma giymişti.