“Bana çok sıcak bir karşılama yaptılar”

A Ulusal Futbol Grubu’nun aday takımına birinci defa çağrılan Fenerbahçe’nin genç oyuncusu Ferdi Kadıoğlu, ay-yıldızlı formayı giyeceği için gururlu olduğunu söyledi.
UEFA Uluslar Ligi’nde Faroe Adaları, Litvanya ve Lüksemburg ile karşılaşacak A Ulusal Kadro’nun aday takımında yer alan Ferdi, Riva’daki Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Aday takıma çağrıldığı için duyduğu memnuniyeti lisana getiren Ferdi, “Dün burada oyuncu arkadaşlarımla, teknik grupla, tüm çalışanlarla tanıştık. Bana çok sıcak bir karşılama yaptılar. Burada olmaktan ötürü gurur duyuyorum.” dedi.
A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz’un, farklı mevkilerde vazife alabilmesi ve Fenerbahçe’deki performansıyla ilgili kendisini övmesine değinen 22 yaşındaki futbolcu, “Bu dönem Fenerbahçe’de de değişik durumlarda forma giydim. Benim için de yeni bir şeydi. Muvaffakiyetle bunun üstesinden geldim diye düşünüyorum. Türk Ulusal Kadrosu’nda da bu özelliğimden faydalanmak isteyebilirler. Birebir halde Türk Ulusal Kadrosu’nda da bunu başarmak istiyorum. Sanıyorum ulusal ekip tarihinde birinci defa 4 defa art geriye bir resmi maç oynanacak. Amacımız bütün müsabakaları kazanarak B Ligi’ne yükselmek.” diye konuştu.
Yorucu bir dönemden çıktıklarını aktaran Ferdi Kadıoğlu, “Yorucu bir dönem geçirdik lakin 4 tane kıymetli maçımız var. Bu müsabakalarda alanda en güzelini vererek galibiyetle ayrılma maksadımız var. Avrupa’nın en yeterli oyuncuları ulusal ekip kamplarında. Bizim de tıpkı biçimde. Bize düşen alanda en yeterlisi vermek ve galip gelmek.” tabirlerini kullandı.
Alt yaş kategorilerinde Hollanda’nın formasını giyen Ferdi, Türkiye’yi seçmesiyle ilgili, “Zor bir karardı. Sonuçta kendim için en düzgün kararı verdiğimi düşünüyorum. Bu süreç içerisinde Stefan Kuntz’un, Hamit Altıntop’un çok ilgisi oldu. Benimle konuşmaları oldu. Yaklaşımlarının da tesirli olduğunu düşünüyorum. Artık kararımı verdim. Bundan sonra en düzgünü, ulusal kadro formasıyla alanda gururla uğraş etmek olacaktır.” diyerek kelamlarını tamamladı.