Aytemiz Alanyaspor’dan hakem açıklaması: “Vicdanen rahat mı?”

Aytemiz Alanyaspor, Ziraat Türkiye Kupası’nda oynadıkları Demir Küme Sivasspor maçının hakemi Atilla Karaoğlan hakkında bir açıklama yayımladı.
Kulübün resmi sitesi üzerinden yayımlanan açıklamada şu sözlere yer verildi:
“Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde oynadığımız müsabakaların akabinde finale çıkan rakibimiz Demir Küme Sivasspor’u ve öteki Anadolu temsilcisi Yukatel Kayserispor’u kutluyoruz.
Ayrıyeten bu karşılaşmada rakibine her alanda üstünlük kuran ve alanda yapılması gereken her şeyi yapan ekibimizi, teknik heyetimizi ve futbolcularımızı yürekten tebrik ediyoruz.
Lakin Demir Küme Sivasspor ile oynadığımız yarı final rövanş maçında yediğimiz beraberlik golü öncesinde olmayan faulü uyduran, gerisinden bir de rakibimiz lehine olmayan bir korner uyduran hakem Atilla Karaoğlan vicdanen rahat mı? Merak ediyoruz. 3-5 metreden net konumları görememesi akıl alır üzere değil. Golle sonuçlanan bu bariz yanılgıları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
Ayrıyeten yaşadığımız bir kaç mevzuyu da Türk futbolunda bir daha yaşanmaması ismine lisana getirmek istiyoruz.
Saha kenarındaki top toplayıcıların daima topları sağa sola atarak taç atışlarını geciktirmeye çalışması üzerine 4’üncü hakem Can Cengiz, ‘Benim öncelikli misyonum değil. Şu an alana odaklandım’ diyerek olayı geçiştirmek yerine, saha komiserine misyon verip, top toplayıcıların yerlerini vaktinde değiştirebilirdi.
Maçın 2’nci yarısında 2 kere alana 2’nci top atılarak oyunu yavaşlatma uğraşları da konut sahibi Demir Küme Sivasspor’a yakışmadı.
Görüyoruz ki hem alandaki oyun manasında, hem de saha dışındaki kuralların işlemesi konusunda Türk futbolunun Avrupa’da yol alabilmesi için daha çok uzun yıllara muhtaçlık var.”