Ali Koç derbide yok

Spor Toto Muhteşem Lig’in 36. haftasındaki derbide Beşiktaş’a konuk olan Fenerbahçe’de teknik yönetici İsmail Kartal, son oynadıkları Gaziantep FK maçına nazaran birinci 11’de zarurî tek değişikliğe gitti.
Tecrübeli teknik adam, Vodafone Park’taki çabada sarı kart cezalısı Serdar Muhterem’in yerine Filip Novak’ı görevlendirdi.
Beşiktaş karşısında kalede Altay Bayındır’ı oynatan Kartal, savunma dörtlüsünü Nazım Sangare, Marcel Tisserand, Filip Novak ve Ferdi Kadıoğlu’dan oluşturdu.
Orta alandaki Luiz Gustavo-Miha Zajc ikilisini bozmayan 60 yaşındaki çalıştırıcı, bu isimlerin önünde Mert Hakan Yandaş’a talih verdi. Hamlenin kanatlarında İrfan Can Kahveci ile Diego Rossi’ye formayı veren Kartal, gol yollarında ise Serdar Dursun’u tercih etti.
Fenerbahçe’de Berke Özer, Ertuğrul Çetin, Jose Sosa, Mergim Berisha, Enner Valencia, Bright Osayi-Samuel, Çağtay Kurukalıp, Buyruk Ortakaya, Yusuf Kocatürk ve Burak Kapacak derbi maça yedek başladı.
Fenerbahçe’de 6 eksik
Fenerbahçe, Beşiktaş derbisinde 6 oyuncusundan yararlanamadı.
Sarı-lacivertlilerde sakatlıkları bulunan Attila Szalai, Dimitris Pelkas, Miguel Crespo, Kim Min-jae ve Arda Güler’in yanı sıra cezalı Serdar Aziz takımda yer almadı.
Altyapıdan 3 isim
Fenerbahçe’de eksik isimler sebebiyle altyapıdan 3 oyuncu derbi maç heyecanı yaşama fırsatı yakaladı.
Sarı-lacivertlilerde 17 yaşındaki iki isim de takımda kendine yer buldu. Savunmadaki eksiklik sebebiyle Buyruk Ortakaya, orta alandaki eksiklik sebebiyle ise Yusuf Kocatürk takıma dahil edildi.
Fenerbahçe’nin 19 yaşındaki oyuncusu Osman Ertuğrul Çetin de yedekler ortasında yer aldı.

Maça gelemeyeceğini açıklamıştı

Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç, Beşiktaş derbisinde yer almadı.
Sarı-lacivertli yöneticiler ise kendilerine ayrılan yerden müsabakayı takip etti. Lider Ali Koç, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısında maça gelmeyeceğini açıklamıştı.