Acıbadem Okulları öğrencileri, İdlib’de bin öğrenciye kırtasiye desteğinde bulundu

Acıbadem Okulları “İyilik Timi” öğrencileri, “Bu Çantada Kardeşlik Var” sloganıyla iç savaşın sürdüğü Suriye‘nin İdlib ilindeki bin çocuğa kırtasiye yardımı gönderdi.

Acıbadem Okulları İyilik Timi Sorumlusu Emrah Akcan, AA muhabirine, öğrencilerinin, Türkiye‘de eğitim-öğretim yılının başlamasıyla sınıflarda, bölgedeki mağdur durumdaki çocuklar için çalışma başlattığını söyledi.

Akcan, öğrencilerin okullardaki arkadaşlarını da proje afişi ve örnek çantalarla sunumlar izleterek, bu bölgelerdeki çocukların mutluluklarına ve geleceklerine katkıda bulunmaya davet ettiklerini belirtti.

Projeye, öğrenci ve velilerin büyük ilgi ve destek gösterdiğini anlatan Akcan, “Dağıtılmak için hazırlanan okul çantaları ve kırtasiye malzemeleri, sahiplerine ulaştırılmak üzere Suriye’ye gönderildi.” dedi.

Akcan, “Gönderilen çanta ve kırtasiye malzemeleri İdilib’in Kelbid ve Hızri bölgelerindeki 2 okulda 1000 öğrenciye teslim edildi. Çanta dağıtımı sırasında bazı öğrencilerle doğaya nefes olacak çeşitli meyve fidanları dikimi de gerçekleştirildi.” diye konuştu.

Öte yandan Akcan, öğrencilerin benzer bir projeyle Diyarbakır’daki 500 öğrenciye de kırtasiye desteğinde bulunduğunu sözlerine ekledi.

AA / Mehmet Burak Karacaoğlu – Son Dakika Haberleri Kırmızı bültenle aranan DEAŞ'lı kadın terörist, ABD'nin kontrolündeki kamptan kaçış hikayesini anlattı

Kırmızı bültenle aranan DEAŞ’lı kadın terörist, ABD’nin kontrolündeki kamptan kaçış hikayesini anlattı

Türkiye'de 28 bin 370 kişinin testi pozitif çıktı, 196 kişi hayatını kaybetti

Türkiye’de 28 bin 370 kişinin testi pozitif çıktı, 196 kişi hayatını kaybetti

Türkiye'de son 24 saatte 344 bin 280 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 370 kişinin testi pozitif çıktı, 196 kişi yaşamını yitirdi.

Türkiye’de son 24 saatte 344 bin 280 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 370 kişinin testi pozitif çıktı, 196 kişi yaşamını yitirdi.

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım