Abdullah Avcı transfer listesindeki iki ismi açıkladı

Birinci özel röportajını beIN SPORTS ekranlarında veren şampiyon Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı, Türk basınına açıklama yapmayı sürdürüyor.
Sabah, Fotomaç ve Takvim gazetelerine konuşan Avcı, Trabzon’daki hayatı ve yeni dönem planlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Trabzon’daki hayatını çok sevdiğini söyleyen Avcı, “Trabzon bana inanılmaz âlâ geldi. İstanbul beni çok yormuş ve yıpratmış. O yüzden İstanbul’u hiç aramadım” sözlerini kullandı.
Amaçlarının Şampiyonlar Ligi olduğunu lisana getiren deneyimli teknik adam, “Şampiyonluk bitti. Kalitemizi derinleştirmemiz gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’ne ulaşmak bizim için son derece kıymetli. İştirak fiyatı bile kadronun maaş bütçesini karşılayacak” dedi.
6-7 transfer yapmayı planladıklarını söyleyen Avcı, kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Takımda önemli bir sirkülasyon yaşanacak. Tam değil fakat birtakım değişimlere gideceğiz. Masouras’ı geçen yıl da istemiştik. Bu yıl da listemizde. Halil Akbunar ile ilgili de bilgi geldi, kıymetlendiriyoruz. Nwakaeme’nin de kalmasını istiyoruz. Geçen yıl Djaniny gitmek istemişti fakat ikna etmiştim. Nwakaeme ile de tekraren konuştum. Umarım kalır.”
Trabzonspor ile 1 yıllık kontratı kaldığı hatırlatılan 58 yaşındaki teknik adam, “Bu bahis hiç değerli değil. Vakti gelince liderle konuşuruz. 3 yılsa 3 yıl, 5 yılsa 5 yıllık yeni muahede yaparız. Planlarımı burada kalacak üzere yapıyorum” kelamlarını söyledi.